Tudtunk nélkül felfedezhettük az idegen civilizációk által létrehozott féreglyukakat
Legalábbis ezt állítják azok a tudósok, akik úgy gondolják, részletesen át kellene értelmezni a múltbéli adatokat.
Elképzelhető, hogy egy rendkívül fejlett idegen civilizáció féreglyukakat alkotott meg az univerzumban, melyek segítségével villámgyorsan tudnak közlekedni az intergalaktikus térben, ám nem maradhatnak sokáig rejtve a szemünk elől.
Fumio Abe, a Nagoya Egyetem asztrofizikus professzora a BBC megkeresésére elmondta, a korábbi megfigyelések során akár rá is bukkanhatnak egy ilyen hálózat bizonyítékára, amely idővel elveszhetett a többi adat között:
„Ha a féreglyukak átmérője száz és tízmillió kilométer között van, a mi galaxisunkhoz kötődhetnek, és olyan gyakoriak lehetnek, mint a közönséges csillagok. Detektálásuk kizárólag a múltbeli adatok újraelemzésével lehetséges.”
A féreglyukak olyan elméleti alagutak, amelyeknek két vége az idő és a tér különböző pontjain található. Bár ezek az objektumok nem sértik Einstein általános relativitáselméletét, csillagászok egyelőre még nem tudják megmondani, valóban létezhetnek-e, nem is beszélve arról, hogy egy kellően fejlett civilizáció képes lenne-e megalkotni őket.
A féregjárat önmagában rendkívül instabil, ezért a létrehozásához olyan anyagra lenne szükség, ami erőteljes gravitációs erővel bír, és zárva tudja tartani az alagút mindkét végét, miközben egybe tartja a masszív objektumot.
A legújabb elmélet szerint ha az idegenek féreglyukak hálózatát építették meg, akkor azokat gravitációs mikrolencsézéssel detektálhatnánk – ezt a technikát korábban már használták exobolygók és csillagok ezreinek észlelésére, mégpedig a fény elhajlításának kimutatásával.