Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,81 Ft
Euró
394,40 Ft
Font
460,34 Ft
Bitcoin
65,079 $

További Hírek

A csillagászok megfigyelték a Földhöz legközelebbi fekete lyukat, amely "mindössze" 1500 fényévre található, számolt be róla az AP hírügynökség.

A felfedezést több mint háromszáz kutató munkája tette lehetővé világszerte, akik nyolc különböző rádióteleszkópos hálózatot kezelve létrehozták a földméretű Event Horizon virtuális teleszkópot.

Tíz új fekete lyuk egybeolvadását fedezték fel a LIGO-Virgo Collaboration (LVC) tudományos projekt csillagászai.

Asztronómusok rábukkantak a csillagok és galaxisok keletkezésének magyarázatához szükséges hiányzó láncszemre.

Legalábbis ezt állítják azok a tudósok, akik úgy gondolják, részletesen át kellene értelmezni a múltbéli adatokat.

Egy új hipotézis szerint a fekete lyukba áramló anyagok úgy távozhatnak az objektumból, hogy közben nem sérül az általános relativitáselmélet és a kvantummechanika egyetlen fontos alapelve sem.

Kutatók szerint a szupermasszív fekete lyukak kialakulásának megértéséhez a sötét anyag viselkedési mintáinak azonosítása vezethet.

A Tejútrendszer középpontjából kiáramló, pusztító gamma- és röntgensugarakat minden bizonnyal az ott található szupermasszív fekete lyuk „mohó lakmározása” okozhatja.

Ha a feketelyuk-pár nagyjából tízezer év múlva összeütközik, az egymásnak csapódásból származó hullámhatás az egész univerzumban látható lesz.

Bármennyire is titokzatosnak tűnnek a gyors rádiókitörések (FRB), manapság olyannyira gyakorinak számítanak, hogy fennáll a veszélye, rövid idő alatt hétköznapi jelenségekké válnak.