Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
360,68 Ft
Euró
388,62 Ft
Font
453,22 Ft
Bitcoin
63,590 $

Mélyebb lehet a recesszió az EU-ban, mint azt korábban gondolták

Egyre borúsabb jóslatok kerülnek nyilvánosságra az év végi gazdasági visszaesések tekintetében, legyen szó egyes országokról, vagy akár kereskedelmi tömbökről, mint amilyen az Európai Unió.

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Egyre borúsabb jóslatok kerülnek nyilvánosságra az év végi gazdasági visszaesések tekintetében, legyen szó egyes országokról, vagy akár kereskedelmi tömbökről, mint amilyen az Európai Unió.

A koronavírus-járvány még a világ legerősebb gazdaságainak életét is fenekestül felforgatta, de a hatás mértékét még nem igazán lehetett belőni, legfeljebb csak becsülni. A legújabb, Európai Bizottság által készített becslés szerint például még mélyebb lehet a járvány miatti recesszió az uniós tömbön belül, mint ahogyan azt előzetesen gondolták. Soron kívül Szerdától ismét olcsóbb lesz az üzemanyag

Az eredeti év végi jóslatok alapján 7.4%-os zuhanást szenvedett volna el a kereskedelmi tömb gazdasága, a Bizottság új becslése szerint azonban súlyosabb, 8.3%-os zsugorodás várható. A helyreállás is lassabb tempójú lehet, ugyanis a korábbiakhoz képest csak 5.8%-ot nőne az uniós gazdaság 2021-ben.

https://liner.hu/eddig-400-millio-munkahely-latta-karat-a-koronavirusnak/

Valdis Dombroviskis, az Európai Bizotság alelnöke egy keddi sajtótájékoztató során fogalmazott úgy, hogy a „gazdasági csökkenés még brutálisabb, mint amire számítottak”. Ezen felül kiemelte, hogy továbbra is „viharos vizeken evezve próbálják a helyzetet menedzselni”, de számos kockázattal kell szembenézniük, például egy második hullámmal.

Tekintve, hogy az első hullám is micsoda pusztítást végzett az egyes gazdaságokban – például Spanyolország és Nagy-Britannia elemzői kétszámjegyű recesszióval számolnak – hatalmas kockázatot jelent a második hullám. A repülési és en bloc a turisztikai szektort különösképpen megviselte a járvány, és még csak most kezdik az első engedélyeket megadni az utazásokra.

Kérdés azonban, hogy mi lesz a turizmusfüggő országok sorsa, akik közül Görögország és Spanyolország helyzete a legveszélyeztetettebb. A magáncégek közül is vannak veszélyes helyzetűek, különösen a légi utazási szektorban, elég csak a Lufthansára gondolni, akit egy 9 milliárdos állami mentőcsomaggal kellett megmenteni.

https://liner.hu/koronavirus-csucsra-futott-az-orvvadaszat-az-elelmiszerhiany-miatt/