Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kiderült egy felmérésből, mennyire alszik jól a magyar

Tegnap tartották az alvás világnapját, melynek apropóján közzétették az Alvás Éves Jelentést, melyből megtudhattuk, egyre rosszabb a magyarok alvásminősége.

...svg content...Unsplash
Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

Az alvás világnapja (World Sleep Day) immáron 12 éves múltra tekint vissza a világon, és mára több mint hetven ország tagja annak a szerveznek, mely ernyője alatt működik ez a minden évben a tavaszi nap-éj egyenlőséget megelőző pénteken rendezett programsorozat – mondta a Magyar Alvás Szövetség elnöke az InfoRádióban.

G. Németh György közölte, az alvás világnapjának a célja, hogy felhívja a társadalom, az országok, az intézmények, a szervezetek és persze minden ember figyelmét arra, hogy mennyire fontos, hogy jól aludjunk, hogy milyen fontosak azok az üzenetek, információk, amelyek ahhoz segítenek bennünket, hogy jobban aludjunk. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

A világnaphoz kapcsolódó Nemzetközi Alváskonferencián ismertették a 2022-es Alvás Éves Jelentést (Annual Report), ami azt próbálja felfedni, hogyan alszunk és hogyan változnak az alvási szokásaink – tette hozzá a szakember.

Egy követési vizsgálatról van szó, amit a Magyar Alvás Szövetség is elvégzett az elmúlt három évben, hogy képet kapjon a magyar emberek alvási szokásairól. Az elnök megfogalmazása szerint az eredmény nem volt váratlan: a korábbiakhoz képest rosszabbul alszunk, de ezen belül is a nők és a fiatalok alváshelyzete jelentősen romlott az elmúlt két évben – magyarázta G. Németh György.

A nemzetközi tapasztalatok is hasonlóak, tehát a pandémiás időszak az egész világon jelentősen befolyásolta az emberek életmódját, és hatott az alvásukra.

Bár a karantén kezdeti időszakában többet aludtunk, ez csak az alvásadósság pótlásának tekinthető, miután rengetegen kialvatlanok a világban, Európában és Magyarországon egyaránt, majd ez idővel átcsapott, és cirkadián ritmuszavart okozott, hogy egyre később feküdtünk le – zárta gondolatait a szakember.