Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

„Putyin több ezer életet megmentett a Donyec-medencei köztársaságokban”

Az erősen oroszbarát ukrán kormány egykori miniszterelnöke egyértelműen úgy látja, hogy jól működik Oroszország „különleges katonai hadművelete” Ukrajnában.

...svg content...Fotó: EPA/Szputnyik/Kreml Pool/Andrej Gorskov
Európa
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Mikola Azarov, Ukrajna korábbi miniszterelnöke kijelentette, hogy Vlagyimir Putyin több ezer életet megmentett a Donyecki és Luhanszki Népköztársaság területén azzal, hogy elrendelte a különleges katonai hadműveletet Ukrajna ellen – írja a Sputnik News.

Viktor Janukovics elnöksége alatt hivatalban lévő Azarov azt fejtegette, hogy az ukrán hadsereg súlyos támadásokat tervezett indítani Donyeck és Luhanszk ellen egyaránt, amely komoly pusztítást végzett volna a lakosság körében: Soron kívül Jóváhagyták Gyurcsány Ferenc 14 millió forintos birságát

„Putyin beelőzte Ukrajnát és a NATO-t, így több százezer ember életét tudta megmenteni ezekben a köztársaságokban”

Azarov szerint egy héttel az orosz inváziót megelőzően a donyeckieknek birtokába jutott egy olyan katonai térkép, amelyből állítólagosan kiderült, hogy az ukrán hadsereg teljes körű támadást akart indítani a Donyec-medence ellen, amelynek kitalálásában az USA is részt vett.

Nem szabad elfelejteni azonban, hogy Janukovics és Azarov időszaka alatt fajult odáig a helyzet, hogy kitört a polgárháború Ukrajnában. A nép körében növekvő nyugatbarátság ellenére ugyanis Janukovics nem írt alá 2013-ban társulási szerződést az Európai Unióval és az oroszok felé fordult.

Az ezt követően kirobbant, száznál is több halálos áldozatot követelő tömeges tüntetések során Viktor Janukovics lemondott és elmenekült az országból, ezt az oroszok azonban továbbra is puccsnak tartják.

Oroszország erős befolyásolása és fegyverekkel történő támogatása kellett ahhoz, hogy a donyeckiek és luhanszkiak fellázadjanak, romokba döntve ezzel az egykoron prosperáló régiókat (ez főként Donyeckre igaz, ami az ukrán gazdaság egyik motorja volt).

A polgárháború mellett Oroszország annektálta a Krím-félszigetet, a konfliktusnak pedig igazán sosem volt lezárása. Erre tette fel a koronát, hogy február 24-én inváziót indított az orosz hadsereg Ukrajna ellen, amelyre a Nyugat egyből reagált fegyversegítséggel és szankciókkal.

Némileg visszás a helyzetben, hogy Oroszország számon kéri a Nyugaton, hogy fegyverekkel segíti Ukrajnát, miközben pontosan ugyanezt csinálták Donyeck és Luhanszk esetében, csak ők az oroszbarát lázadókat fegyverezték fel.