Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Orbán: humanitárius segítséget biztosítunk, de fegyvereket nem szállíthatnak Magyarországon keresztül

Orbán: humanitárius segítséget biztosítunk, de fegyvereket nem szállíthatnak Magyarországon keresztül

Orbán: humanitárius segítséget biztosítunk, de fegyvereket nem szállíthatnak Magyarországon keresztül
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök interjút ad az M1 aktuális csatornának, az MTVA óbudai gyártóbázisán 2022. február 27-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor ismételten közzétett egy videót, melyben elismételte korábbi álláspontját, és azt is, hogy nem szállíthatnak fegyvereket Magyarországon keresztül.

„Háborús helyzetben vagyunk, ilyenkor nyugalomra van szükség”

– jelentette ki Orbán Viktor.

A miniszterelnök hétfőn tett közzé egy újabb videót hivatalos Facebook- oldalán, melyben megosztotta, reggel is ülésezett a nemzetbiztonsági operatív törzs, melynek során áttekintették az orosz-ukrán háború legújabb fejleményeit.

A cikk a videó után folytatódik

Kiemelte, hogy a magyar emberek érdeke, hogy Magyarország kimaradjon ebből a háborúból, ezért Magyarország nem küld sem fegyvert, sem katonákat a háborús övezetbe. Arról is beszámolt, hogy dönteniük kellett, hogy átengednek-e fegyverszállítmányokat a magyar-ukrán határon.

Közölte, „úgy döntöttünk, hogy nem engedünk át ilyen szállítmányokat”, azért, mert Kárpátalján magyarok élnek „és egyetlen olyan lépést sem támogathatunk, amely veszélyeztetheti az ő biztonságukat”.

„Természetesen humanitárius segítséget biztosítunk”, tette hozzá, hangsúlyozva, hogy vasárnap és hétfőn is érkeztek magyar segélyszállítmányok Ukrajnába, „az onnan érkező menekülők ellátásáról pedig folyamatosan gondoskodunk”.