Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Oroszország belengette, hogy akár az összes atomfegyver-megállapodásból kiléphetnek

Rendkívül aggasztó fordulatot vett az orosz vezetés kommunikációja, amely globális katasztrófát lengetett be az ukrán háború miatt szankciókra reagálva.

...svg content...Dmitrij Medvegyev, az orosz nemzetbiztonsági tanács elnökhelyettese felszólal nemzetbiztonsági tanács ülésén a moszkvai Kremlben 2022. február 21-én. A két önhatalmúlag kikiáltott kelet-ukrajnai szakadár terület - a "Luhanszki Népköztársaság" és a "Donyecki Népköztársaság" - vezetõje korábban függetlenségük elismerésére és katonai együttmûködésre kérte az orosz elnököt. MTI/EPA/Szputnyik/Kreml/Pool/Alekszej Nyikolszkij
Európa
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Dmitrij Medvegyev, a Vlagyimir Putyin által vezetett orosz nemzetbiztonsági tanács helyettes-vezetője kijelentetet, hogy a Nyugat „politikai impotenciáját” mutatja az a rengeteg szankció, amit Oroszország ellen kivetettek.

Ezt Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője is megjegyezte a tegnapi nap folyamán. A Reuters beszámolója szerint Zaharova azt is hozzátette, hogy az ukrán háború ügye olyan ponthoz kezd elérni, ahonnan már nincs visszaút. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Medvegyev szerint az Oroszországgal szembeni uniós és amerikai szankciók azt vetítik előre, hogy Moszkvának teljesen felül kell vizsgálnia a kapcsolatait a Nyugattal, amely akár azt is magával vonhatja, hogy az oroszok minden létező atomegyezményből kiléphetnek.

Az egyik ilyen a START-egyezmény, amely egy szigorú limitet helyez az amerikai és az orosz atomarzenál méretére. Medvegyev szavaiból kiindulva azonban elképzelhető, hogy ezeket egytől egyig felmondják.

Medvegyev kijelentette azt is, hogy nem kizárható a diplomáciai kapcsolatok megszakítása a Nyugattal, mivel úgy véli, jelenleg nincs különösebb szükség ilyen kapcsolatok fenntartására. „Nézhetünk egymásra távcsöveken és fegyvereken keresztül is” – idézte a Sky News.

A nap folyamán Európa és Oroszország az űrprogramok terén is megszakította egymással a kapcsolatát, elsősorban a Francia Guyanában található Korou kilövőállomásra vonatkozóan. Ezen kívül Moszkva további szankciókat vetne ki a Nyugatra.

Ennek keretében felmerült az is, hogy Oroszország akár államosíthat olyan, orosz területen regisztrált jogi személyeket, amelyek amerikai, uniós vagy egyéb „nem barátságos” államokban bejegyzett anyavállalatokhoz tartoznak.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.