Hogyan éli meg egy kórház a súlyos járványkitörést?
A japán Yokohamában található Seibu Kórház az egész ország egyik legsúlyosabb koronavírus-járványkitörésével kellett, hogy megbirkózzon, ami 80 embert fertőzött meg, köztük 43 egészségügyi dolgozóval.
A japán Yokohamában található Seibu Kórház az egész ország egyik legsúlyosabb koronavírus-járványkitörésével kellett, hogy megbirkózzon, ami 80 embert fertőzött meg, köztük 43 egészségügyi dolgozóval.
A járvány terjedésének következtében az 500 férőhelyes egészségügyi intézmény tátongott az ürességtől, ugyanis az orvosokat és az ápolókat kéthetes otthoni izolációba küldték, míg a járóbeteg ellátás nagy részét is ideiglenesen felszámolták. A tragédiát azonban nem sikerült elkerülni, mire felszámolták a vírus terjedését, 13 idős beteg életét vesztette.
Most, hogy az ország kezdi feloldani a vesztegzárat, a kórházban még nem hessegették el az aggodalom ködét. Yoshihiro Masui, a kórház igazgatója szerint egyszerűen nem fordulhat elő még egyszer ilyen, és fontos tanulsága az ő sajnálatos esetüknek, hogy nem szabad hátradőlni, ez ugyanis bármelyik intézménnyel megtörténhet.
A járvány kezdetén a Seibu Kórház volt az első, akik a Diamond Princess óceánjáró betegeit fogadta és gyógyította. Ezt követően egy férfit áprilisban, koronavírus tünetek nélkül szállították kórházba, és a sürgősségi osztályra helyezték a többi beteg közé. Csak később derült ki, hogy a férfi fertőzött volt, ám addigra a vírus már átterjedt a kórház különböző szárnyaira.
Masui teljes felelősséget vállalat a kórházi járványkitörésért, mert úgy véli, az ő nyomására fogadtak be koronavírus-gyanús betegeket, mivel más kórházak elutasították őket. „Én voltam az, aki győzködte a különböző osztályvezetőket, hogy kezeljük ezeket a betegeket”, ismerte be az igazgató.
Fumiaki Sano, a kórház igazgatóhelyettese úgy fogalmazott, az események hatására elgondolkodott, hogy vajon túl sok beteget fogadtak-e be. Azt is megemlíti, hogy miután kiderült az eset, rengeteg dühös hívást kapott a környékbeli vállalkozóktól, hogy mégis hogyan fordulhatott ez elő.
Mióta június 8-án folytatták a kórház működését, naponta 450 beteget kezelnek. Azok, akik egynél több éjszakára maradnak bent, koronavírus-teszten esnek át és az eredmények kiderüléséig izolálják őket. Az igazgatóhelyettes szerint a járványkitörés jelentősen megnyirbálta a bevételeiket, és ennek köszönhetően a jövőjük sem biztosított.
Japánban több mint 19 000 koronavírus-fertőzöttet azonosítottak a járvány kezdete óta, de az esetszámok április közepétől fogva meredek csökkenésnek indultak. A halálos áldozatok száma 977-re tehető, az ország szerencsésen elkerültek azokat a katasztrofális halálozási rátákat, mint amiket egyes országokban lehetett látni.