Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az egész világ megszenvedheti a szankciókat, amelyeket az oroszok ellen vezetnének be

Egy Ukrajna elleni esetleges invázió nem csak katonai szempontból rázná meg a világot. 

...svg content...Fotó: Az orosz haditengerészet Dmitrij Rogacsev 375 nevû járõrhajója halad át az orosz-ukrán konfliktus közepette a Boszporuszon a Július 15. vértanúinak hídja alatt Isztambulban 2022. február 16-án. (MTI/EPA/Erdem Sahin)
Európa
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter úgy gondolja, hogy lenne „némi globális következménye“ annak, hogy Oroszország megtámadná Ukrajnát, a Nyugat pedig emiatt összehangolt szankciókat vezetne be Moszkva ellen. 

„Természetesen azt szeretnénk, ha a legnagyobb költség Oroszországot terhelné, de elismerjük, hogy a szankcióknak lesz némi globális következménye“ Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

– jelentette ki. 

Ezek az állítások megerősítik Joe Biden amerikai elnök azon figyelmeztetéseit, miszerint ha a konfliktus súlyosbodik, az nem lenne „fájdalommentes“ az amerikai nép számára sem – írja a Channel News Asia

A pénzügyminiszter világosság tette, hogy „jelentősek lesznek azok a költségek, amelyeket Oroszországra rónak, ha lerohanják Ukrajnát.“ Az európai szövetségesekkel már meg is kezdték a szankciók kidolgozását, amelyek „magánszemélyeket és vállalatokat“ is érintenének, és „minden bizonnyal exportellenőrzéseket is tartalmazhatnak“. 

Yellen ezt „nagyon jelentős szankciócsomagnak“ nevezte, amelynek súlyos következményei lennének az orosz gazdaságra nézve, azonban elismerte, hogy aggódik, az „energiapiacokra gyakorolt lehetséges hatások miatt, tekintettel Oroszország világpiaci olaj- és európai földgázszállító szerepének fontosságára“.

Washington „együttműködik európai szövetségeseinkkel, hogy a lehető legjobban megvédjük őket az indokolatlan hatásoktól“, biztosítva, hogy „a világ más részeiből származó, rendelkezésre álló készletek“ biztosítva legyenek, és hogy „megpróbáljuk garantálni, hogy az olaj és a földgáz továbbra is áramoljon Európába“.

Az Európai Unió tisztviselői már hangsúlyozták, hogy biztosították a földgáz alternatív forrásait, így pedig képesek lennének túlélni az Oroszország által okozott ellátási nehézséget.

Az olajárak a konfliktus hatására jelentősen emelkedtek a napokban, és szerdán elérte a hordónkénti 96 dollárt, ami 2014 óta a legmagasabb szint.

Nagy Márton idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.