Pszichedelikus varázsgomba-terápiával hatásosan kezelhető a depresszió
Az úgynevezett varázsgombákban található pszilocibin hatóanyaggal támogatott pszichoterápia hosszú távú jótékony hatással kecsegtet azoknál, akik súlyos depresszióval küzdenek.
A Johns Hopkins Egyetem úttörő tanulmányában a pszilocibin hosszú távú hatásait vizsgálták meg a szorongásban szenvedő páciensek esetében, mégpedig 12 hónapon keresztül.
Kimutatták, hogy a betegek több mint kétharmadánál tartós, klinikailag pozitív eredményekkel végződött a terápia, kombinálva más kezelési módszerekkel.
Az egy évig tartó követés során a pszichedelikus kezelésre adott reakciók aránya stabil volt, a vizsgált páciensek 78 százalékánál a tünetek egyértelmű enyhülését figyelték meg, míg 58 százalékuknál remissziót állapítottak meg.
Habár az eredmények ígéretesnek mondhatóak, azt nem lehet kijelenteni, hogy önmagában pszichoterápia helyett alkalmas a pszilocibin a szorongásos és depressziós kórképek gyógyítására, az viszont szinte biztos, hogy alapvetően segíthet a lelki állapot stabilizálásában.
„A pszilocibin nemcsak jelentős és azonnali hatásokat vált ki, hanem hosszú ideig tart, ami arra utal, hogy a depresszió egyedülállóan hasznos új kezelése lehet. A hagyományos antidepresszánsokkal szemben, amelyeket hosszú ideig kell szedni, a pszilocibin képes arra, hogy egy vagy két kezeléssel tartósan enyhítse a tüneteket” – magyarázta a Johns Hopkins Egyetem szakorvosa, Roland Griffiths.