Ha nincs oltás, nincs szolgálat: az USA megkezdi az oltatlan katonák leszerelését
Az amerikai hadseregben megkezdik azon katonák leszerelését, akik megtagadták a koronavírus elleni oltást.
Az amerikai hadseregben megkezdik azon katonák leszerelését, akik nem voltak hajlandóak felvenni a koronavírus elleni védőoltást, ez alól természetesen kivételt képeznek azok a katonák, akik valamilyen egészségügyi okból kifolyólag nem vehetik fel az oltást, és erről orvosi igazolásuk is van.
Christine Wormuth hadügyminiszter szerdai nyilatkozatában úgy fogalmazott, a hadsereg készenléte olyan katonáktól függ, akik részt vettek a kiképzésen, felkészültek a bevetésre, a harcra, és az amerikai nemzet háborúinak megnyerésére.
Kiemelte, azok a katonák, akik nem vették fel a koronavírus elleni védőoltást, veszélyt jelentenek mind a haderőre, mind pedig a készültségre, ezért az amerikai hadsereg megkezdi az elbocsátási eljárást azon katonák körében, akik „megtagadják az oltási parancsot”.
Hozzátette, az oltás felvételét megtagadó katonák a leszerelés után nem lesznek jogosultak a kifizetésre az egyoldalú szerződésbontás következtében sem. A hadsereg által kiadott jelentés szerint január 26-ig az aktív szolgálatban lévő katonák 96 százaléka, valamint a tartalékosok 79 százaléka vette fel az oltást.
Az amerikai hadsereg nagyon komolyan veszi az „oltási parancsot”, ugyanis a jelentés szerint már hat hivatásos katonai vezetőt, köztük két zászlóaljparancsnokot mentettek fel a szolgálat alól, és 3073 további katonát írásbeli megrovásban részesítettek a parancs megtagadása miatt.
Az oltási parancsot a hadsereg a Pentagon által, tavaly augusztusban bevezetett oltási terv nyomán hajtja végre, melynek következtében a tengerészgyalogságtól is küldtek el oltatlan katonákat: összesen 103 oltást megtagadó tengerészgyalogos számára ért véget a szolgálat – számolt be a CNN.