Milliós kártérítést kapott a férfi, aki betegre unta magát a munkahelyén
A „bore-out” jelenség a dolgozók 15 százalékát fenyegeti.
Mindenkinek volt már unalmas munkanapja, Frederic Desnard viszonyt olyannyira unalmasnak találta munkáját, hogy az az egészsége is megromlott miatta.
Az Indy100 beszámolója szerint a francia férfi a Interparfums luxus parfümgyártó alkalmazásában állt, ahol négy éven keresztül napi 20-40 percet dolgozott, amelyet úgy írt le, mint „a pokolra való alászállás”.
„Már semmire nem volt energiám. Bűntudatom volt, szégyelltem, hogy a semmiért kapok fizetést. Úgy éreztem, láthatatlan vagyok a cégnél”
– vallotta.
Desnardot 2014-ben bocsátották el, miután hét hónapot töltött betegszabadságon. A Le Monde arról számolt be, a férfi állapota rosszabbodott, mígnem vezetés közben epilepsziás rohamot kapott, és több napot töltött kómában.
A bíróság egyetértett azzal, hogy a unalomra kényszerítés a bántalmazás egy formája, és 40 ezer euró, azaz körülbelül 14 millió forint kártérítést ítélt meg neki, a párizsi fellebbviteli bíróság pedig támogatta az ítéletet.
A Mental Health UK tanulmánya szerint a kimerültség, azaz a bore-out jelenség sok hasonlóságot mutat a kiégéssel (burn-out), de míg utóbbi a fizikai és érzelmi kimerültség állapota, a bore-out egy pszichés rendellenesség, amely testi megbetegedést okozhat. A Werder and Rothlin svájci statisztikái szerint az alkalmazottak 15 százaléka a kimerültség felé halad.