Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Akár 12 atomtöltet szállítására és 25 000 km/h-s sebességre is képes lehet a „Sátán-2’ rakéta

Elképesztő fegyver lehet Oroszország tarsolyában, amely egészen új szintekre emelheti a hiperszonikus fegyverkezést.

...svg content...Fotó: EPA/Orosz védelmi minisztérium
Európa
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A Kreml várhatóan 2022-től kezdve jelentősen megemeli az olyan rakétatesztek számát, amelyek nukleáris töltetek szállítására is képesek. Sergej Karakajev, Moszkva rakétaprogramjának feje pedig egy érdekes és egyben rémisztő fejlesztésről számolt be ezzel kapcsolatban.

Karakajev elmondta ugyanis, hogy az Avangard nevű hiperszonikus rakétájukat még azelőtt akarják felváltani egy újabb rendszerrel, mielőtt a nyugat „ellenmérget fejleszt ellene”. A mostani rakétáknak pedig a Sarmat, más néven „Sátán-2” rakéták lehetnek az utódai. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Karakajev elmondása szerint 2022-től kezdve fokozatosan ki fogják vezetni a fegyverrendszereikből a nehézosztályú, silóalapú Vojevoda rakétarendszert, amelyet a Sarmat fog felváltani. A szóban forgó hiperszonikus rakéta pedig minden eddiginél nagyobb fejlettséget hozhat.

A Kreml állítása szerint ugyanis a Sátán-2 25 000 km/h-s sebességgel lesz képes közlekedni, a Föld északi és déli sarka között pillanatok alatt eltalál bármilyen célpontot. Ami még rémisztőbb: a 10 tonnás súlyú szerkezetre akár 10-15 atomtöltetet is fel lehet szerelni, amely kíméletlen pusztítást tud így végezni.

Karakajev elmondta azt is, hogy különböző mesterséges intelligenciák felhasználásával „megjósolhatatlan” útvonalon fog közlekedni a rakéta, amely még a legfejlettebb védelmi rendszerek számára is kihívást okoz.

A rakétaprogram vezetője kihangsúlyozta, hogy Oroszország folytatni fogja a hiperszonikus fegyverprogramját, hogy a nyugat előtt maradjon a fegyverkezéssel. Ezzel kapcsolatban pontosan úgy fogalmazott:

„Meg kell értenie mindenkinek, hogy fejlesztenünk kell a hiperszonikus programot. Mire megtalálják az ellenmérget, megoldást kell találnunk. Ma már ezen dolgozunk, fejlesztjük őket folyamatosan, és a célok megvalósítása most már elérhető távolságban van”

Moszkva egyébként korábban jelezte azt is, hogy az előttünk álló évben legalább 10 különböző interkontinentális ballisztikus rakétakísérletet kíván végrehajtani, amely jelentős mennyiség ahhoz képest, hogy az elmúlt 5 évben összesen csináltak 25-t.

(via The Sun)

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.