Kirúgták az állásából, bosszúból meg akarta gyilkolni a főnökeit
Megszületett az elsőfokú ítélet abban az ügyben, amelyben egy férfi nem tudott belenyugodni munkaviszonyának megszüntetésébe, ezért tettlegesen bántalmazta főnökeit.
A Veszprémi Törvényszék a 2021. november 10-ei ítéletében a férfit emberölés bűntettének kísérlete, testi sértés bűntettének kísérlete és rongálás vétsége miatt 9 év börtönbüntetésre és 9 év közügyektől eltiltásra ítélte.
A nem jogerős ítélet szerint a férfi egy ajkai Kft.-ben esztergályosként dolgozott. Munkavégzésével és munkahelyi viselkedésével szemben – kolléganőjéhez zaklató jelleggel közeledett – kifogások merültek fel. Ezek miatt a kft. vezetője elhatározta, hogy a férfi munkaviszonyát megszünteti. Ezt – a helyettese jelenlétében – 2019 júliusában az irodájában közölte a férfival, az indulatos lett, azt mondta „Ha engem kirúgsz, akkor itt vér fog folyni!”.
Ezután kirohant az udvarra, és egy 5 kg tömegű, 131 cm hosszú, 3 mm vastag vasból készült zártszelvényt vett magához. A főnökei követték és mondták neki, hogy próbálják meg emberi módon megbeszélni a történteket. A férfi azonban a zártszelvénnyel, nagy erővel a főnökének a feje irányába ütött.
A főnök az ütés elől elmozdult, azonban az eszköz a fejének a bal oldalát így is közepes erővel eltalálta. A főnök az úttestre zuhant és az eszméletét vesztette. Az ütés következtében 3-4 hónap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett. Az elkövetés eszközével fejre leadott ütés alkalmas volt az emberi élet kioltására is, nyílt koponyatörés, koponyaűri vérzés, agyzúzódás létrehozásával.
A helyettes megpróbálta a férfit hátulról lefogni, az azonban a szorításából kiszabadult, felettesével szembefordult és az arcát ököllel, nagy erővel, több alkalommal megütötte. A helyettes próbált védekezni, de az ütésektől a földre esett, ahol a férfi tovább ütlegelte. Az ütések következtében 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett. A bántalmazás alkalmas volt ennél súlyosabb sérülés okozására is.
Miután a férfi a támadó magatartását befejezte, a zártszelvényt magához vette, és az egyik kolléganője közelben parkoló autójának a szélvédőjét betörte.
Az elsőfokú ítélet ellen a férfi és a védője az élet elleni cselekmény minősítésének a megváltoztatása, a vagyon elleni cselekmény vonatkozásában felmentés, egyebekben enyhítés érdekében fellebbezett.
A Győri Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint a cselekmények tárgyi súlyára és az elkövető személyére figyelemmel a szabadságvesztés tartama indokolt és szükséges. Másodfokon az ügyben a Győri Ítélőtábla dönt.