Mi történik, ha már fertőzötten kapunk oltást?
Nem minden esetben tudjuk magunkról az oltás előtt, hogy fertőzöttek vagyunk, ami kapcsán Rusvai Miklós mondott pár fontosabb gondolatot.
Jelenleg a negyedik hullám idejét éljük, de a jelek arra mutatnak, hogy megtörtént a tetőzés, még a karácsonyi időszak előtt, ami mindenképpen a jó hírek közé tartozik. Az oltások felvétele azonban ugyanolyan fontos, ha nem fontosabb, mint eddig.
Kiemelten fontossá vált a harmadik oltások felvétele, mivel egy idő után nagyot zuhanhat a védettségi szintünk, emiatt is van szükség az emlékeztetőadagra. Adódik a kérdés, mi történik, ha például fertőzöttként vesszük fel az oltást, amiről természetesen nem tudunk, mert más esetben ezt nem tehetnénk meg.
„Előfordulhat, és sajnos azt kell mondanom, ha valaki fertőzötten kap oltást, az nagyon sokszor aktiválja ezt a fertőzést.” – kezdte a válaszában Rusvai a TV2-nek adott interjújában.
„Influenzánál is megfigyeltünk már ilyen eseteket.- Járvány idején a fertőzésveszély nagyobb, tehát ezért mondjuk mindig, hogy a járványhullám előtt, vagy a legelején kell oltatni magunkat, akkor érdemes frissíteni. Valóban, ez kellemetlen.”
Rusvai nem tenné kötelezővé az oltásokat
„Úgy mondom, főleg, ha már valaki alapimmunizálásban részesült korábban, akkor ennek kisebb a veszélye, mintha egyáltalán nem volt immunis.” – folytatta a válaszában Rusvai a Mokkában.
„A teszt az segíthet, igen. Az a baj, hogy ezek a gyorstesztek nem elég érzékenyek, tehát jóval kevésbé érzékeny, mint a PCR. Annak viszont egy-két nap az átfutási ideje.”