Hiperszonikus repülőgépek és fegyverek tesztelését kezdte meg a Pentagon
Többek között a valaha legyártott legnagyobb méretű vadászgépeket és hiperszonikus rakétákat hozhatják létre az amerikai hadsereg szakemberei az egyik magánvállalat segítségével.
Az amerikai székhelyű Stratolaunch űrkutatási vállalat bejelentette, hogy a cég szerződést kötött az amerikai védelmi minisztérium (DoD) részét képező Rakétavédelmi Ügynökséggel (MDA) hiperszonikus repülési tesztelési szolgáltatásokról.
A Stratolaunch hiperszonikus fenyegetéseket imitáló célpontokat biztosít az MDA számára, ezzel segítve a meglévő védelmi rendszerek fejlesztését, így könnyebben észlelhetik az ellenséges egységeket, és semlegesíthetik azokat.
„Izgatottan várjuk, hogy az MDA-nak olyan fenyegetéseket reprodukáló céltárgyat biztosíthassunk, amely lehetővé teszi számukra, hogy megértsék, hogyan lehet ezeket a hiperszonikus fegyvereket leküzdeni és elfogni” – mondta dr. Daniel Millman, a Stratolaunch technológiai igazgatója.
A vállalat azt tervezi, hogy a védelmi minisztérium meglévő repülési tesztelési erőforrásait a Pentagon és fővállalkozó partnere számára megfizethető, kereskedelmi szerződéssel végzett, gyors lefolyású hiperszonikus repülési tesztekkel egészíti ki.
A Stratolaunch tulajdonosa és üzemeltetője a világ legnagyobb, hat Boeing 747-es hajtóművével és 117 méter szárnyfesztávolságával rendelkező repülőgépének, a The Roc-nak is, amely egy olyan légi indítóplatformmal rendelkezik, ami képes az úgynevezett Talon-A hiperszonikus jármű és rakétái indítására.
A 8,5 méter hosszú, 3,4 méter szárnyfesztávolságú, nagyjából 2,7 tonnás Talon-A hiperszonikus járművet úgy tervezték, hogy újrafelhasználható legyen: különböző hasznos terhekkel szerelhető fel, és a hiperszonikus repülési technológiák gyors tesztelését kínálja többféle felhasználási célra. A jármű előreláthatólag hatszoros hangsebességgel közlekedhet majd, az első tesztrepülését pedig jövőre tervezik.