Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

10 oltást vett fel egy “hihetetlenül önző” férfi egyetlen nap alatt

10 oltást vett fel egy “hihetetlenül önző” férfi egyetlen nap alatt

10 oltást vett fel egy “hihetetlenül önző” férfi egyetlen nap alatt
Fotó: MTI/Komka Péter

Az oltóorvos “hihetetlenül önzőnek” nevezte a férfit, aki egy nap alatt tízszer oltatta be magát koronavírus ellen mások nevében. 

Egyetlen nap alatt 10 koronavírus elleni vakcinát vett fel egy új-zélandi férfi mások nevében, az Egészségügyi Minisztérium vizsgálja az ügyet. 

A cikk a videó után folytatódik

“Nagyon aggódunk a helyzet miatt, és együttműködünk az illetékes szervekkel” – közölték, azt azonban nem voltak hajlandók elárulni, hogy hol történtek az esetek. 

Helen Petousis-Harris oltóorvos és egyetemi docens “hihetetlenül önzőnek” nevezte az illetőt, és hozzátette, hogy ez a viselkedés azért nagyon veszélyes és meggondolatlan, mert súlyos károkat okozhatnak azok az emberek, akik nincsenek beoltva, miközben azt állítják, hogy megkapták a vakcinát. 

Petousis-Harris elmondta, hogy a koronavírus elleni vakcina több adagjának beadása nem ideális, de szerinte a férfinak, valószínűleg nem lesz komoly baja, de lehet, hogy másnap rosszul érzi magát az általános immunválasz miatt.

A New Zealand Herald azt írja, hogy a férfi, aki állítólag több oltóközpontot is felkeresett, pénzt kapott az oltásokért.

“Más személyazonosságát felvenni és orvosi kezelésben részesülni veszélyes. Ez veszélybe sodorja azt a személyt, aki feltételezett személyazonosság alatt kap oltást, és azt a személyt is, akinek az egészségügyi nyilvántartásában az fog szerepelni, hogy beoltották, holott ez nem így történt” – mondta Astrid Koornneef, a Covid-19 vakcina- és immunizációs program operatív csoportvezetője.