Az omikron mind a 37 mutációját legyőzte az új antitest-terápia
A GlaxoSmithKline gyógyszergyártó sotrovimab elnevezésű antitest-kezelése sikeresen felvette a harcot az omikron mind a 37 mutációjával.
A vállalat új antitest-terápiája képes az új variáns mind a 37 mutációjával szemben védelmet nyújtani, a vizsgálatok ugyanis kimutatták, hogy az antitest-kezelés az omikron variáns tüskefehérjéjének valamennyi mutációjával szemben képes ellenállni.
A vizsgálatokat azt követően végezték el, hogy megjelent az új, először Dél-Afrikában detektált omikron variáns, mely az eddigi tapasztalatok alapján gyorsabban terjed, mint a korábban domináns delta, azonban az eddigi adatok alapján nem okoz súlyosabb megbetegedést.
A vállalat társfejlesztő cégének, a Vir Biotechnology-nak a vezérigazgatója, George Scangos azt is közölte, hogy a vizsgálatok alapján arra a következtetésre jutottak, hogy a sotrovimab hatalmas segítséget nyújthat a jövőben a betegek korai kezelésében, ugyanis nagy eséllyel megakadályozza a súlyos betegség kialakulását.
Az NDTV azt írja, a klinikai vizsgálatok során a sotrovimab 79 százalékkal csökkentette a kórházi kezelés, és az elhalálozás kockázatát az enyhe és középsúlyos tünetekkel küzdő fertőzöttek esetében. Az antitest-kezelés ebben a hónapban megkapta a brit szabályozó hatóságok engedélyét is a koronavírusos betegeknél történő alkalmazásra.