Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A fogyatékkal élők körében kétszer akkora volt a halálozási ráta

A brit Nemzeti Statisztikai Hivatal (ONS) elemzése szerint a fogyatékkal élők körében kétszer akkora volt a halálozási rátája a koronavírusnak, mint az átlagemberek körében.

Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A brit Nemzeti Statisztikai Hivatal (ONS) elemzése szerint a fogyatékkal élők körében kétszer akkora volt a halálozási rátája a koronavírusnak, mint az átlagemberek körében.

A briteknél a fogyatékkal élőket úgy definiálják, hogy olyan személyek, akik valamilyen egészségügyi probléma vagy rendellenesség miatt, erősen korlátolt módon tudják élni a mindennapjaikat. Ebbe a körbe tartozik a vakok, süketek, vagy akár az olyan betegséggel küzdők is, mint a súlyosabb formájú autizmus. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Az ONS elemzése szomorú következtetésekre jutott: azok, akik valamilyen testi, érzékszervi vagy lelki fogyatékkal élnek, sokkal kitettebbek a koronavírusnak. Az analízis során a március 2 és a május 15 között kiállított halotti anyakönyvi bizonyítványokat vették alapul, ahol megemlítették a koronavírust, mint halál okát.

Ez alapján 100 000 főre levetítve a fogyatékkal élő férfiak közül 200 ember vesztette életét a 100 ezerből, míg a fogyatékkal élő nők esetén ez a szám 140. Ezzel szemben, ugyanúgy 100 000 főre levetítve a fogyaték nélkül élő férfiak körében 70, a nők körében 36 a halálozási ráta.

Nagy-Britanniában egyébként már elejét vették a koronavírus-járványnak és már egyre kevesebb fertőzöttet és halálos áldozatot regisztrálnak. Ugyanakkor a kormányt kritika érte, hogy el lehetett volna kerülni a gócponttá alakulást, hogyha időben cselekednek és kivetik a vesztegzárat.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/a-terhes-nok-eseten-magasabb-az-eselye-a-koronavirus-okozta-tudogyulladasnak/

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.