Jól szerepeltek a csokimikulások az ITM tesztjén
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium bevizsgálása jó eredményeket hozott.
Idén tizenhét tejcsokis és három étcsokoládéból készült mikulást érintetett az Innovációs és Technológiai Minisztérium vizsgálata, amelynek során jó eredmények jöttek ki.
Mindössze egyen nem tüntették fel a felhasznált növényi zsírtartalmat, a zsírtartalom ellenőrzésén mindegyik termék hibátlanul szerepelt.
A hivatalos előírás szerint egy termék akkor nevezhető csokoládénak, ha a zsírtartalma csak kakaóvajból áll, vagy akkor, ha a mennyiségének maximum a huszadát teszi ki egyéb engedélyezett növényi zsír, mint a pálmazsír vagy a shea vaj.
Ebben az esetben viszont „kakaóvajhoz adott növényi zsírokat tartalmaz” szövegnek szerepelnie kell a csomagoláson vagy a címkén. Ezt pedig az összetevők listájával együtt, azonos betűméretben, de a felsorolástól láthatóan elkülönítve kell megtenni, ugyanis ha a növényi zsírokra nem hívják fel a figyelmet, az a fogyasztók megtévesztésének minősül.
A Portfolio hozzáteszi, hogy a kakaóvajon kívül egyéb zsírokat öt százaléknál nagyobb arányban tartalmazó készítmény nem nevezhető csokoládénak, ezeket éttablaként vagy bevonómasszaként lehet értékesíteni.
Az ITM laborja évente ellenőrzi azt, hogy a csokimikulások esetében a vásárlókat megfelelően tájékoztatják-e, ezzel pedig kiszűrik a nem megfelelő termékeket.