Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Szexuális zaklatás és pokoli körülmények miatt perelte be a Teslát egy volt alkalmazott

Jessica Barazza hiába nyújtott be belső panaszt a zaklatások miatt, a vállalat ezeket nem vette komolyan.

...svg content...Fotó: Unsplash/ Lenny Kuhne
Észak-Amerika
Author image

Kornis Vivien

Szerkesztő

Pert indított a Tesla ellen a vállalat egy korábbi alkalmazottja, melyben azzal vádolja a céget, hogy a kaliforniai gyárban “féktelen szexuális zaklatást” tapasztalt és “frat-house-szerű” körülményekről számolt be. (A frat-house egyetemi fiúszövetséget jelent, mely általában a féktelen bulikról és viselkedésről híres.) 

Jessica Barazza, a Tesla egykori alkalmazottja csütörtökön nyújtotta be a keresetet a vállalat ellen. Barazza azt állítja, hogy a kaliforniai Fremontban található gyárban catcallingnak, szóbeli zaklatásak és akarata ellenére aggresszív fizikai érinteseknek, vagyis szexuális zaklatásnak volt kitéve – számolt be a Washington Post az RT-re hivatkozva.  Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

Barazza a lapnak elmondta, hogy munkahelyén többször sértegették többek között a fizikai megjelenése miatt, de előfordult, hogy egy vezető beosztású munkatársa sms-ben tett neki “ajánlatot” szexuális együttlétre. A nő elmondta, hogy egy munkatársa egyszer a derekánál fogva felemelte és magához szorította. 

Egy másik alkalommal – amelyet egy munkatársa is alátámasztott – egy férfi kollégája a „a combjai közé dugta a lábát, amikor visszatért az ebédből”. Barazza számára ez volt az “utolsó csepp a pohárban”. 

Barazza szeptemberben és októberben panaszt nyújtott be a vállalat HR-osztályán, ezekkel azonban állítása szerint nem foglalkozott a cég. A nő ezután a tisztességes foglalkoztatásról és lakhatásról szóló kaliforniai törvények alapján indított pert a Tesla ellen. 

Barraza keresetében „elharapódzó szexuális zaklatásról” írt, a „rémálomszerű körülményekről” és egy olyan gyárról, amely inkább hasonlít egy „durva, archaikus építkezésre vagy egy frat-house-ra, mint egy élvonalbeli vállalatra a haladó San Francisco-i öböl szívében”. Azt is elmondta, hogy a gyárban tapasztalt zaklatások miatt PTSD alakult ki nála. 

Egy másik alkalmazott, Alisa Blickman azt állítja, hogy a férfi alkalmazottak „friss húsként” kezelik a női dolgozókat, és „számrendszerrel” rangsorolják vonzerejüket. Blickman – aki egyébként Barazza közelében dolgozott – szintén panaszt nyújtott be a HR-nek, ő azonban még mindig a vállalat alkalmazásában áll.

Egyszerre 11 állítását cáfolta meg a kormány Magyar Péternek

Vitályos Eszter kormányszóvivő számos olyan állítást cáfolt meg, melyek Magyar Pétertől származnak, amiket hazugságoknak minősített.