WHO: nagyon aggódunk a latin-amerikai helyzet miatt
Az Egészségügyi Világszervezet elmondása szerint hatalmas aggodalommal tölti el őket a koronavírus-járvány villámgyors terjedése, és az esetszámok meredek emelkedése Latin-Amerikában.
Az Egészségügyi Világszervezet elmondása szerint hatalmas aggodalommal tölti el őket a koronavírus-járvány villámgyors terjedése és az esetszámok meredek emelkedése Latin-Amerikában.
Dr. Mike Ryan, a WHO egészségügyi vészhelyzetekért felelős szakértője ismételten jelezte, hogy a jelenleg Latin-Amerikában uralkodó járványhelyzet rendkívül aggasztó a világ többi pontjára nézve is. Az esetszámok meredek emelkedése alapján ráadásul egyelőre nem látható, hogy a helyzet deeszkalálódna a közeljövőben.
A régió legsúlyosabban érintett országa Brazília jelenleg, ahol a fertőzöttek tekintetében a második legérzékenyebb érintett országgá váltak. A koronavírusos esetek száma immáron közelít a 900 000-hez, és a halálos áldozatok száma is már 44 000 körül jár.
Számos szakértő szerint azonban Brazíliában még súlyosabb lehet a helyzet, ugyanis nem rendelkeznek megfelelően hatékony tesztelési kapacitással és berendezésekkel, ebből kifolyólag a járvány tetőpontja – a pusztító állapotok ellenére – még mindig nem érkezhetett el az országban.
Mexikóban már 17 500-nál is több ember esett áldozatául a SARS-CoV-2 vírusnak a jelenleg azonosított 150 000 fertőzött közül, azonban a mexikói egészségügyi hatóságok maguk is elismerik, hogy a hivatalos adatoknál szignifikánsan magasabbak lehetnek a valódi a számok.
Chilében további 90 nappal kiterjesztették az országos katasztrófa-vészhelyzetet, mivel itt is folyamatos emelkedést mutatnak a napi esetszámok. Június 16-ig több mint 180 000 embert ért utol a COVID-19, közülük a fertőzöttek arányában relatíve kevesen, körülbelül 3300-an vesztették életüket.
Az adatok kapcsán Ryan kiemelte a hétfői sajtótájékoztatója során, hogy bár Brazíliában egyelőre a legsúlyosabb a helyzet, nem lehet csak egyként kiemelni a kontinens többi országa közül, ugyanis valamennyi latin-amerikai országában egyre nagyobb mértékben veti meg a lábát a koronavírus, és úgy tűnik, a terjedése nem áll meg.
Kapcsolódó hír: