Hárombillió dollárra nőtt a kripovaluták piaci részesedése
Történelmi rekordon zárt a bitcoin, a legnépszerűbb virtuális fizetőeszköz 12 éves pályafutása alatt sosem termelt annyi profitot, mint azt tette 2021-ben.
A Bloomberg riportjából kiderült, a magas volatilitás és az árérzékenység ellenére a kriptovaluták idén eszméletlen csúcsra törtek, és 3 billió dolláros piaci részesedést hasítottak ki maguknak.
2021 áprilisa és júliusa között a bitcoin árfolyama több mint 50 százalékot esett vissza, viszont alig kellett hozzá három hónap, hogy ismét rekordközeli értékeket vegyen fel, október végére pedig már kétszer annyit ért, mint az év közepén.
Nyár végét követően már megközelítőleg 2 billió dollárra nőtt a virtuális coinok részesedése, amit további 1 billióval fejeltek meg november elejére, ami pontosan annyi összeg, mint amennyit a villanyautókat gyártó Tesla vállalat érhet a szakértők pontos pénzügyi elemzése szerint.
A rekordhoz vezető út korántsem volt rózsával és pitypangvirággal kikövezve, hiszen 2021 rengeteg hullámvölggyel ingatta meg a kriptovalutákat, legyen szó éppen a kínai bitcoin termelés betiltásáról, vagy éppen a salvadori hivatalos fizetőeszköz bevezetéséről, ami felemás reakciókat váltott ki.
Mindezek ellenére az új digitális pénznemek, mint például a Shiba Inu és a Dogecoin előretörtek, miközben a nem helyettesíthető tokenekből, vagyis NFT-kből is egyre többet sikerült eladni, melynek hatására en bloc a teljes kriptopiac megerősödött és új életre kelt.