Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Ausztrália már hadihajót vet be azért, hogy Észak-Korea ne tudja kikerülni a szankciókat

Habár Észak-Korea ellen gyakorlatilag globális kereskedelmi embargó van, különböző módokon mégis ki tudják kerülni ezeket a szankciókat.

...svg content...Fotó: Unsplash/Micha Brandli
Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Ausztrália bejelentette, hogy hadihajókat fog bevetni annak érdekében, hogy felügyelje, Észak-Korea megsérti-e a nemzetközi szankciókat – írja az NK News. Ez része annak a hármas védelmi megállapodásnak, amit Canberra az USA-val és Nagy-Britanniával kötött.

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa elsősorban az árukereskedelmet szankcionálta a zárt kommunista diktatúra atomfegyver-programja miatt. Ausztrália pedig erre tett esküt, hogy figyelni fogja ezen szankciók betartását. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

„Az ENSZ szankciók betartatása a nemzetközi közösség legfőbb célját szolgálja, hogy Észak-Korea teljesen, hitelesen és visszafordíthatatlanul denuklearizálódjon. Ausztrália elkötelezett a régió stabilitása és biztonsága mellett, egészen addig be fogjuk tartatni a szankciókat, amíg Észak-Korea nem lép a denuklearizálás útjára”

írták közleményben.

Nem meglepő tehát, hogy Phenjan ennyire kritikus volt az úgynevezett AUKUS-szövetséggel, amely Nagy-Britannia, az Egyesült Államok és Ausztrália között köttetett meg. Ennek keretében fogják Canberrát atommeghajtású tengeralattjárókkal is ellátni többek között.

Észak-Korea több alkalommal is kijelentette, hogy „nem kívánatos és veszélyes” az, amiben e három ország megállapodott, Kína pedig azt hangsúlyozta, hogy nem érti miért kell az egyébként nem atomhatalom Ausztráliát fegyver minősítésű uránnal ellátni.

Egy szakértő nyilatkozata szerint azonban az AUKUS-megállapodás nem hozott semmi újat a regionális biztonságpolitika terén, szerinte Kína és Észak-Korea szándékosan próbál a bolhából elefántot csinálni, mivel kényelmetlen a számukra, hogy Ausztrália mozgolódik a hozzájuk közeli vizeken.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.