Már a szemétszállítás is gondot okozhat a briteknél
Az ünnepi időszakban 30 százalékkal nő a hulladékmennyiség az Egyesült Királyságban, a hulladékgyűjtő autók sofőrjeiből azonban már most 20 százalékos hiány van.
Akár 60 százalékkal is többet kereshetnek azok a kukásautó-sofőrök, akik szupermarketekben, élelmiszer-szállítmányozó cégeknél vagy online kiskereskedelmi vállalatoknál helyezkednek el, így a hulladékszállítás lehetséges karácsonyi fennakadásaira figyelmeztették az embereket az Egyesült Királyságban.
Több tízezer liter tej vész kárba a kamionsofőr-hiány miatt az Egyesült Királyságban
A londoni, devoni, surreyi és peterborough-i lakók szerint már most is gond van, beszámolóik szerint ugyanis többször felfüggesztették a hulladékszállítást vagy késéseket tapasztaltak. Ráadásul a kifelejtett szemétgyűjtők és a kihagyott területek miatt is többen panaszkodtak a munkaerőhiány által érintett területeket – számolt be az Independent.
Az Egyesült Királyságban az elmúlt hetekben súlyos problémákat okoz a teherautóvezető-hiány, ami miatt a kormány már 5000 külföldi sofőrnek adott ki sürgősségi vízumot az ország területére a mozgalmas ünnepi időszakra hivatkozva.
Nem számít, hogy soha nem vezettek még teherautót, most erre kéri a németeket a brit kormány
Az ünnepi időszakban jellemzően 30 százalékkal nő a hulladékmennyiség az Egyesült Királyságban, de az ágazat szerint óriási a baj, és ezért azonnali beavatkozást sürgetnek.
Jacob Hayler, a Environmental Services Association ügyvezető igazgatója elmondta, hogy jelenleg 15 százalékos üresedési arány van a hulladékkezelő cégeknél sofőrökből. A helyzet azonban egyes területeken ennél rosszabb is lehet, devoni önkormányzati vezetők szerint náluk például 20 százalékos a hiány.
Hogy megküzdjenek a munkaerőhiánnyal, a két legnagyobb hulladékkezelő vállalat, az Amey és a Veolia most 1500 fontos bónuszt kínál az újonnan munkába álló kukásautó-sofőröknek. A lap szerint a sofőrök a hulladékgyűjtő cégeknél átlagosan évi 25 ezer fontot, vagyis nagyjából 10 millió 755 ezer forintot kereshetnek, míg a szupermarketek, élelmiszer-szállítmányozó cégek és az online kiskereskedelmek akár 40 ezer fontos, vagyis több mint 17 millió forintos évi fizetést kínálnak.