Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Magyar fejlesztésű vírusgyilkos robotot mutattak be

A LEO FM szakmai programja keretében debütált egy új, 100 százalékig magyar fejlesztésű úgynevezett UVC robot.

...svg content...Unsplash
Belföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

Molnár Attila, a Paner Cégcsoport tulajdonosa és ügyvezetője a konferencián elmondta, a rendszeres karbantartás és a tisztítás kiemelten fontos kellene, hogy legyen az épületekhez tartozó csővezetékeknél, azonban ez Magyarországon sok esetben nem valósul meg.

A szakember ennek kapcsán felhívta a figyelmet a bontás nélküli technológia fontosságára, melynek során a lehető legkisebb lezárással, bontás nélküli eljárásokkal minimálisra redukálható a környezeti hatás, valamint rendkívüli mértékben felgyorsítható az elhárítást célzó kivitelezés. A tisztítás része a kamerás diagnosztika, valamint a tisztítórobotokkal történő vezetékhelyreállítás – olvasható a Portfolio beszámolójában. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

Kuczogi László, a LEO tiszteletbeli tagja, a Benchmarking Munkacsoport tagja, a K-Ép Stúdió ügyvezető igazgatója hozzátette, jelenleg már a negyedik  kiadvány statisztikai adatainak feldolgozása és értelmezése zajlik, több mint ezer létesítmény adatállományával. Az évek során tudatosan törekedtek arra, hogy kutatásuk folyamatosan fejlődjön, egymásra épüljön, összehasonlítható legyen, tendenciákat mutasson, ugyanakkor válaszoljon a felmerülő új igényekre, körülményekre is.

Horváth Tamás, az Euroknows képviseletében bemutatta a ViroFighter néver keresztelt magyar fejlesztésű UVC robotot, ami önjáró UV-fertőtlenító eszközeivel pusztítja el a kórokozókat.

A szerkezetet a járványügyi kihívásokra adott válaszul hozták létre azért, hogy teljesen automatizálja nemcsak a fertőtlenítési folyamatot, hanem a teljes beüzemelési folyamatot is, továbbá kiküszöbölje a piacon létező UV fertőtlenítő robotoknál tapasztalható hiányosságokat.

A robot számos olyan megoldást alkalmaz, mely nagyságrendekkel teszi hatékonyabbá a belső terek mindennapos fertőtlenítését, fejlesztésében az ELTE nonprofit cége mellett az ELTE oktatói és hallgatói is részt vettek, illetve folyamatosan részt vesznek a közösen üzemeltetett mechatronikai labor keretében – írta a lap.