Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A latin-amerikai járványgócban még csak a tetőponthoz sem érkeztünk el

A koronavírus-járvány epicentrumává egyértelműen a latin-amerikai országok váltak a WHO szerint, elég csak arra az adatra ránézni, hogy a világ tíz legfertőzöttebb országa közül négy ebben a régióban található.

Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A koronavírus-járvány epicentrumává egyértelműen a latin-amerikai országok váltak a WHO szerint, elég csak arra az adatra ránézni, mely szerint a világ tíz legfertőzöttebb országa közül négy ebben a régióban található.

Mike Ryan, a WHO egyik főszakértője szerint a vírus „rendkívüli aktivitást” mutat a közép- és dél-amerikai országokban, melyek közül különösen súlyos a helyzet Brazíliában és Mexikóban. A szombati sajtótájékoztatóján kiemelte, a szervezetet különösen aggasztják a Brazíliában látottak. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Ryan kiemeli, hogy szerencsére az egészségügyi ellátórendszer még mindig bírja a folyamatosan növekvő nyomást annak ellenére, hogy helyenként 90%-ig betelt az intenzívosztály kapacitása. Brazíliában már meghaladta a 800 000-et a fertőzöttek és 41 000-et a halálesetek száma, amivel a második legsúlyosabban érintett országgá vált.

Mexikó esetében pedig már több mint 130 000 azonosított COVID-19 fertőzöttről beszélhetünk, akik közül több mint 15 000 fő nem élte túl a fertőzést. A legsúlyosabban még mindig az Egyesült Államok áll mindkét mutató tekintetében, ugyanis ők már túl vannak a 2 millió fertőzöttön és közel 114 000 haláleseten.

Ryan elmondása szerint a dél- és közép-amerikai tendenciák egyértelműen mutatják, hogy még mindig felívelő pályán a pandémia globális viszonylatban, különösen a Föld déli pontjain. Azt is kiemeli, hogy egyes országoknak a vesztegzár feloldása okoz igazi problémát, mivel az enyhítéseket követően emelkedést tapasztaltak az esetszámokban.

A szakértő szerint erősen elképzelhető, hogy a társadalmi és gazdasági élet újranyitását követően számos ország azt fogja tapasztalni, hogy megugrik a fertőzöttek száma, de csak abban az esetben, ha a feloldást megelőzően nem építettek ki megfelelő tesztelési infrastruktúrát, és nem alkalmazzák kellő hatékonysággal a távolságtartást.

Annak ellenére, hogy egyes országok esetén úgy tűnik, már túl vannak a koronavírus nehezén, kisebb kitörések még mindig előfordulnak. Ryan szerint nem egyszerű az egyensúlyt megtalálni az óvintézkedések megtartása és az élet újraindítása között, de minden országnak fontos feladata, hogy egy második hullámot elkerüljünk.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/osszel-kezdhet-el-csokkenni-a-halalesetek-szama-egy-berobbanast-kovetoen/

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.