Rosszabbul bánnak a koronavírus-fertőzöttekkel, mint az állatokkal
A Föld második legtöbb lakosával rendelkező Indiában egyre súlyosabbá válik a járványhelyzet, a koronavírus már összesen 297 535 embert fertőzött meg, közülük 8498 indiai nem is élte túl a betegséget.
A Föld második legtöbb lakosával rendelkező Indiában egyre súlyosabbá válik a járványhelyzet, a koronavírus már összesen 297 535 embert fertőzött meg, közülük 8498 indiai nem is élte túl a betegséget.
Az indiai Legfelsőbb Bíróság ennek kapcsán aggodalmát, és leginkább felháborodást fejezte ki, ahogyan a betegeket és az elhunytakat kezelik a kórházak, valamint a hatóságok. Az indiai média egyhangúlag számolt be arról, hogy a legfőbb bírói szerv példátlan módon leteremtette a szövetségi és az állami kormányok tagjait a kialakult helyzet kapcsán.
„Sokkal rosszabbul bánnak a COVID-19 betegekkel, mint az állatokkal”, jelezte a Legfelsőbb Bíróság, amely siralmasnak nevezte azokat a körülményeket, amikbe néhány fertőzött kényszerül. A szerv szerint általános látványnak tekinthető, hogy miközben a betegek haldokolnak, senki sem figyel rájuk.
A legijesztőbb és egyben legfelháborítóbb eset, amire a Legfelsőbb Bíróság is utalt, Balrampurban fordult elő, ahol egy 42 éves helyi férfi egy kormányzati épület előtt esett össze még június 10-én, és azonnal életét is vesztette. Ezt követően – a rendőrség jelenléte ellenére – a férfi holttestét egy szemeteskocsira helyezték a hulladék közé, majd abban elszállították.
Indiában már közel vannak a 300 ezer koronavírus-fertőzötthöz, viszont ez csak az a szám, amiről tudnak. Mint más helyen a világban, a korlátozott tesztelési kapacitás miatt ennél jelentősen nagyobb lehet a valós szám, és ez egyre súlyosabb.
Elég csak Új-Delhi példáját nézni, ahol a helyi egészségügyi ellátórendszer már így is – 35 000 fertőzöttel – elképesztő nyomás alatt áll, a legrosszabb forgatókönyv szerint pedig a fertőzöttek száma július végéig elérheti az 550 000-et. A városi temetők és a krematóriumok pedig már többször mondták, hogy súlyosabb lehet a valós halálozási adat, emiatt pedig kezdenek megtelni a kapacitásaik.
Ennek következtében – mint ahogy azt például Ecuador esetén is láthattuk – a családok nem tudják méltóságteljesen gyászolni a halottaikat, mivel teljesen megteltek már a halottasházak. A helyi kultúrában nagyon fontos szerepe van a halottak tiszteletének és a végső búcsúztatásukat övező szertartásoknak, amit a helyzet folytán nem tudnak gyakorolni a gyászoló hozzátartozók.
Kapcsolódó hír: