Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Tárgyal a kormány a béremelést követelő pedagógus-szakszervezetekkel

A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azonnali béremelést és az oktatásban dolgozók terhének csökkentését követeli.

...svg content...Fotó: Unsplash/Immo Wegmann
Belföld
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

A kormány oldaláról a szerdai napot jelölte meg Kisfaludy László köznevelésért felelős helyettes államtitkár a tárgyalás időpontjára annak érdekében, hogy elkerüljék, hogy a szakszervezetek sztárjkba kezdjenek. 

A PDSZ oldalára múlt héten kirakott közlemény szerint a 4 követelésük a következő:

  • A Pedagógus illetményalap vetítési alapja 2021. szeptember 1-étől a minimálbér összege legyen.
  • Az oktatási ágazatban nem pedagógus munkakörben foglalkoztatott munkavállalók garantált illetménye, a költségvetési törvényben meghatározott közalkalmazotti fizetési osztályok első fokozatának összege – a fizetési fokozathoz tartozó legkisebb szorzószámok megtartásával – idén szeptember 1. napjával emelkedjen a következők szerint: A1-nél a minimálbérre, B1-nél a garantált bérminimumra, F1-nél a garantált bérminimum 130%-ára.
  • A pedagógus-munkakörben foglalkoztatottak neveléssel-oktatással lekötött munkaideje idén szeptember 1-től heti 22 óra legyen.
  • A pedagógiai és gyógypedagógiai asszisztensek, akik heti 40 órában látják el a feladatukat, munkaterheik csökkentése érdekében heti 35 órát legyenek beoszthatók, és a pedagógusokhoz hasonlóan heti 5 órát regenerációval, illetve felkészüléssel tölthessenek, intézményen kívül.

Szabó Zsuzsa, a PSZ elnöke és Nagy Erzsébet, a PDSZ országos választmányának tagja a múlt heti sajtótájékoztatóján közölte, hogy követeléseikről még kedden Orbán Viktor miniszterelnököt is tájékoztatják. Szabó Zsuzsa közölte, hogy a parlamenti pártoknak is levelet írtak, azt kérve, tegyenek ajánlatot az oktatásban dolgozók számára – írja a Telex

„12 ezer ember hiányzik ma az oktatási rendszerből, ezt pedig béremelés nélkül nem lehet orvosolni“

– mondta Szabó Zsuzsa. 

Hozzátette, hogy a kérdések rendezése halaszthatatlanná vált, ezért akár sztrájkhoz is folyamodhatnak, azonban ha ez sem használ, akkor bíróság elé viszi a bér kérdését.