Gigantikus űrbéli építmények maradványai igazolhatják a földönkívüliek létezését
Az Uppsala Egyetem PhD hallgatója, Matías Suazo és kollégái az úgynevezett Dyson-szférák után kutatnak, amelyek alátámaszthatják az intelligens földönkívüli civilizációk létezését.
Az Inverse magazinnak adott interjújában Suazo elmondta, hogy bár komplikált a Dyson-szférák után való kutatás a Tejútrendszerben, korántsem tartja elképzelhetetlennek, hogy valahol ott lebeghetnek a galaxisban ezek a rejtélyes gigastruktúrák.
A Dyson-szférák elméleti síkon létező építmények, amelyeket azért húztak fel csillagok mellé az idegenek a világűrben, hogy az égitestek által kibocsátott energiát begyűjtsék, majd hajtóanyagként felhasználva tovább közlekedjenek.
A SETI intelligens létformák után kutató programjában részt vevő tudósok infravörös sugárzások jeleit vizsgálják, amelyek utalhatnak ezekre a misztikus gömbökre, és bár eddig nem jártak sikerrel, a Leideni Egyetem szakemberi múlt hónapban találtak két távoli galaxist, ahonnan gyanús szignálokat fogtak.
Suazo és társai az Európai Űrügynökség Gaia nevű űrteleszkópjának, valamint a NASA WISE infravörös űrtávcsövének adatait vették tüzetesebben górcső alá, melyek segítségével rábukkantak öt olyan csillagra a Tejútrendszerben, amelyeken potenciálisan előfordulhatnak a szóban forgó Dyson-szférák.
Nem csupán a földönkívüli intelligens lények bizonyítékaként szolgálhatnának ezek az objektumok, hanem az emberiség által kifejlesztett technológiákat is előrelendíthetnék, hiszen megértésükkel akár különleges szuperkomputereket alkothatnánk meg, amelyekkel saját magunk digitális szimulációit hozhatnánk létre.
Természetesen nem biztos, hogy a teóriák szintjén elfogadott Dyson-szférák valóban fellelhetőek, és még ha találnának is néhányat, több millió fényévre lehetnek tőlünk, így az elérésük a jelenlegi tudásunkkal szinte lehetetlen feladat.