Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Biofüvet árult az iskola mellett egy nyugdíjas nő

Biofüvet árult az iskola mellett egy nyugdíjas nő

placeholder

Letartóztatták azt az 55 éves nőt, aki nyugdíj-kiegészítés apropóján kereskedett a pszichoaktív anyaggal.

A Bonyhádi Rendőrkapitányság 2021. szeptember 29-én reggel vette őrizetbe a bonyhádi nőt, aki a megalapozott gyanú szerint 2021 nyarán legalább két személynek kb. 30-50 alkalommal adott el zöld növényi anyagokat, ún. biofüvet. A lakásán lefoglalt növényi anyagokból az előzetes szakértői vizsgálat új pszichoaktív anyag hatóanyagát mutatta ki – írta az ugyeszseg.hu.

A cikk a videó után folytatódik

A gyanúsított az új pszichoaktív anyagot ismeretlen személytől vásárolta, majd a lakásán felhígította, más anyagokkal keverte, végül fél grammos adagokba kimérve porciózta, és alufólia pakkokba csomagolta.

Ezeket darabonként 500 forintért árusította. Vevői a lakásán keresték fel és készpénzben fizettek az illegális anyagért. Saját vallomása szerint a gyanúsított 3 éve folytatta a kereskedést, 12-13 állandó kuncsaftja volt, így egészítette ki a nyugdíját.

Mivel a gyanúsított lakása – ahol kereskedett -, egy iskola közvetlen környezetében van, így cselekménye súlyosabban minősül, a törvény két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni.

A járási ügyészség álláspontja szerint a gyanúsítottal szemben a letartóztatás általános okai mellett annak különös okai, így elsősorban a bizonyítás megnehezítése, a fogyasztói körbe tartozó személyek befolyásolása, illetve a bűnismétlés veszélye is fennáll.

A járásbíróság nyomozási bírája 2021. október 1. napján az ügyészség álláspontját mindenben osztva 1 hónapra elrendelte a letartóztatást.