Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Rabszolgaként tartották a halászokat Fidzsiben, az USA megszakította a kapcsolatot

Egyre több törekvés van arra vonatkozóan, hogy fel lehessen számolni a kényszermunkát a világban, melynek újabb megnyilvánulását láthattuk az Egyesült Államok részéről.

...svg content...Halászok az almadraba elnevezésû hagyományos tonhalfogáson a Cádiz délspanyol tartománybeli Zahara de los Atunes közelében 2019. június 9-én. Az ókori eredetû halászati módszer során a halászok akár két hónapot is eltöltenek víz alatti hálók kihelyezésével, amelyek foglyul ejtik a tonhalakat az Atlanti-óceánból a Földközi-tengerbe tartó vándorútjukon. MTI/EPA/EFE/Roman Rios
Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Az egyik tonhalat halászó hajó tulajdonosait ugyanis azzal vádolták meg, hogy gyakorlatilag rabszolgasorsba döntötték a legénységet – írja az AP hírügynökség. Ebből kifolyólag az USA úgy döntött, megtiltja a halászhajónak, hogy tonhalat szállítson az Egyesült Államokba.

Az amerikai vámügyesek rendeletet adtak ki erre vonatkozóan, hogy minden egyes rendelést le kell mondani, ami a Hangton 112-es nevű hajótól érkezik. A hajó egy kínai férfi tulajdonában van, a hatóságok pedig megállapították, hogy a nemzetközi fogalmak szerint kényszermunkásokat alkalmaztak a hajón. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Ázsiában nem először fordul elő, hogy felmerül a kényszermunka gyanúja, a legtöbbször szegényebb országokból érkező vendégmunkások vannak a leginkább kitéve ennek. A legkülönfélébb borzalmakat élik át ilyenkor a dolgozók, nem emberhez méltó munkakörülményeket biztosítanak nekik.

„Az olyan külföldi halászhajók, mint a Hangton 112-es kizsákmányolják a főként vendégmunkásokból álló legénységüket, kényszermunkába fogják a dolgozókat, hogy a piaci érték alatt tudják eladni a tengeri ételt, ami ráadásul az amerikai halászok megélhetését is fenyegeti”

mondta a vámhatóság vezetője, Troy Miller.

A vámhatóság adatai szerint az elmúlt évek során mintegy 40 millió dollár értékben importáltak az Egyesült Államokban a Hangton 112-estől, azonban nem hozták nyilvánosságra azon vállalatok nevét, akik üzletet bonyolítottak le a hajóval.

Az elmúlt évek során egyre nagyobb figyelmet kap a világon a szabályozatlan halászat, nem csak a borzalmas munkakörülmények, hanem a környezetvédelmi és gazdasági aggályok miatt is, ami a globális ellátási láncot illeti.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.