Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Sosem voltak annyira takarékoskodóak a fiatalok, mint 2021-ben

Pozitív irányt vett a fiatalok pénzügyi helyzete, kiderült ugyanis, hogy 2021. második negyedévében változtak a 19-29 évesek megtakarítási szokásai.

...svg content...Twenty20
Belföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A K&H kommunikációs kampányfelelős, Nagy Noémi az ATV megkeresésére elmondta, hogy a nemre, korra, régióra, településtípusra, iskolai végzettségre és gazdasági aktivitásra reprezentatív kutatásukban 300 fő vett részt.

A vizsgált korosztály 35 százaléka nem esetlegesen, hanem minden hónap elején félretesz, ami a valaha mért legnagyobb arány, csakúgy, mint a megtakarítással rendelkező fiatalok száma: 58 százalékuknak van félretett pénze. Soron kívül Máv: éjszaka helyreállhat a Déli pályaudvart érintő vonalak menetrendje

A fiatalabbak spórolósabbak: a 19–25 év közöttieknek mindössze 14 százaléka nem takarékoskodik, az idősebbeknél ez az arány több mint a duplája, 31 százalékuk nem tesz félre.

A takarékoskodásnak szerteágazó céljai vannak: a fiatalok 49 százaléka ingatlanra gyűjt, de az utazás, autóvásárlás és az általános tartalék képzése is fontos számukra. Az átlagos megtakarítás 736 ezer forint, ami a tavalyi évben mért 649 ezer forintos rekordösszeghez képest is jelentős mértékben nőtt.

Ez az összeg – főleg az átlagos magyar nettó bérek fényében – magasnak tűnhet. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint ugyanis idén januárban a főállásban dolgozók bruttó átlagkeresete 411 000 forint volt, ami a kedvezmények nélkül számolva 273 300 forint nettó átlagkeresetet jelent – írta a lap.

Az egyetemisták véleménye szerint a szakmunkások tudnak többet félrerakni, a szakmában dolgozók szerint pedig éppen a diplomások azok, akik jobban kezelik a pénzt, és többet tudnak spórolni.