Az Airbnb szerint mesterséges intelligenciájuk kiszűri a pszichopata bérlőket
A mások lakásába rövid időre beköltöző vendégek egy része komoly problémát okoz a tulajdonosoknak, akik minden hasonló kezdeményezésnek nagyon örülnek.
A lakástulajdonosok és vendéglátók érdekében az Airbnb egy mesterséges intelligencián alapuló szoftvert is használatba vett, melynek feladata, hogy olyan nyomokat keressen a bérlőről az interneten, mely alapján eldönthető, hogy az megbízható-e vagy sem.
Az Evening Standard által áttekintett szabadalmi hivatalhoz benyújtott dokumentumok szerint a szoftver a bűnügyi nyilvántartástól kezdve a közösségi oldalakon mutatott aktivitásig mindent figyelembe vesz, majd az ott „látottak” alapján eldönti, hogy az adott személyre jellemző-e a nárcizmus vagy a pszichopata viselkedés.
A háttérellenőrző eszköz kifejlesztését még egy Trooly nevű startup vállalkozás kezdte meg, melyet 2017-ben vásárolt fel az Airbnb-t. Az Evening Standard szerette volna megkérdezni az Airbnb-t, hogy milyen mértékben és eredményességgel használja a szoftvert, ám a vállalkozás nem reagált a megkeresésre.
Az Airbnb honlapján ugyanakkor jelzik, hogy a felhasználók értékelését a mesterséges intelligencián alapuló szoftver segítségével végzik.
Nehéz megmondani, hogy pusztán online aktivitás alapján a szoftver valóban meg tudja-e állapítani valakiről, hogy pszichopata-e, mindenesetre évek óta visszatérő probléma, hogy a vendégek lelakják a bérbeadók otthonát, így érthető, hogy a cég miért fáradozik minden lehetséges eszközzel a bajkeverők kiszűrésén.