Kína jóváhagyta az AstraZeneca egy rákgyógyszerét
Kína jóváhagyta az AstraZeneca Imfinzi elnevezésű kényszítményét felnőttek agresszív tüdőrákjának kezelésére – közölte a vállalat hétfőn.
Az angol-svéd gyógyszergyártó cég közleménye szerint a gyógyszer kemoterápiával történő alkalmazását az extenzív stádiumú kissejtes tüdőrákban (SCLC) szenvedő felnőtt betegnél a kínai nemzeti gyógyszerhatóság hagyta jóvá.
Az SCLC a tüdőrák agresszív formája, amely általában kiújul és előrehalad a kemoterápiás kezelés ellenére. Az extenzív stádiumban történő diagnózis felállítását követő 5. éven túl a betegek csupán 3 százaléka van még életben – írja a Times of India.
Kína azután hagyta jóvá az Imfinzit, hogy a készítmény tesztjei pozitív eredménnyel zárultak: a gyógyszer a kemoterápiával együtt alkalmazva javította a betegek túlélési lehetőségeit a kizárólagos kemoterápiás kezeléshez képest. A helyi vizsgálatok eredményei összhangban az állnak a globális eredményekkel – közölte az AstraZeneca.
A gyógyszergyártó arra törekszik, hogy utolérje svájci vetélytársát, a Roche-t, amely Tecentriq elnevezésű készítményét Kínában és számos más országban is engedélyezték korábban az extenzív stádiumú SCLC kezelésére. Az Imfinzit tavaly az Egyesült Államokban és az Európai Unióban is jóváhagyták.
A tüdőrák a rákos megbetegedések okozta elhalálozások nagyjából ötödéért felelős, és a rákos megbetegedések okozta elhalálozások terén a vezető halálok mind a férfiak, mind a nők között.