Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Több gyermek is életét vesztette a bangladesi gyárban keletkezett tűzben

Legalább 50 ember meghalt, miután tűz ütött ki egy bangladesi élelmiszer- és italgyárban – az áldozatok többsége gyermek volt.

...svg content...Fotó: AFP
Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

A tűz csütörtök este keletkezett a Hashem Food and Beverage gyárban Rupganiban, a fővárostól, Dakkától 24 kilométerre fekvő Rupganiban.

Az ötemeletes épületből 52 holttestet hoztak ki, a tisztviselők szerint néhány munkás kénytelen volt leugrani a felsőbb emeletekről, hogy kimeneküljön a lángok elől. További 30 ember sérült meg a földszinten keletkezett tűzben, akiket jelenleg egy helyi kórházban kezelnek. Soron kívül Két tehervonat is nekiütközött egy autónak Komárom és Almásfüzitő között

A tűzoltóság és a polgári védelem igazgatóhelyettese, Debasish Bardhan elmondta, hogy eddig 49 holttestet hoztak ki a gyár belsejéből, és a mentési munkálatok folytatódnak. A lángok az épület legfelső emeleteiből csaptak fel, és a gyár egyik legfontosabb kijárati kapuja belülről volt bezárva.

Mustain Billah, Narayanganj körzet tisztviselője a Reutersnek elmondta:

„Három ember meghalt, mert kiugrott az épületből, hogy elmeneküljön a tűz elől, ezen felül 49 elszenesedett holttestet találtak”.

Abdullah Al Mamun rendőrségi tisztviselő elmondta, hogy jogi vizsgálatot indítottak, és három rendőrségi csoportot küldtek ki a nyomozásra – ragaszkodva ahhoz, hogy jogi lépéseket tesznek a tűzért felelősök ellen. Ahogy arról korábban is beszámoltunk, a gyár tulajdonosát már letartóztatták az ügy kapcsán, de vizsgálják a gyerekmunka alkalmazását is.

Az Ekattor TV szerint a tűzben meghaltak többsége gyermek volt, és a tűzoltók még 18 órával a tűz kitörése után is próbálják eloltani azt. A munkások feldúlt családtagjai a gyár előtt tiltakoztak amiatt, mert a gyárat belülről zárták be, és követelték szeretteik mielőbbi felkutatását.

A gyümölcsleveket és üdítőitalokat feldolgozó gyárban közel 7000 dolgozót foglalkoztatnak, akiknek nagy része gyermek. A tűz keletkezésének körülményei egyelőre nem ismertek, ahogyan az sem, hogy pontosan hányan tartózkodtak a gyárban a tűz keletkezése alatt.

Bangladesben a textilipart a múltban is bírálták a rossz munkakörülmények, az alacsony bérezés, valamint az egészségügy és a biztonság alacsony szintje miatt.

A várólisták növekedése nem az orvosok műtőkerülésének következménye

Mindez egy összetett problémára vezethető vissza.