Életet lehelt a turizmusba a pünkösdi hosszúhétvége
A koronavírus-járvány számos gazdasági szektornak okoz komoly nehézségeket, de a turizmus kiemelkedik mind közül
A koronavírus-járvány számos gazdasági szektornak okoz komoly nehézségeket, de a turizmus mind közül kiemelkedik. Ez igaz itthon, illetve igaz világviszonylatban is, ám a pünkösdi hosszúhétvége reménykeltő jeleket mutatott.
Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese az M1-nek nyilatkozva számolt be a bíztató jelekről, mely szerint a pünkösdi hosszúhétvége következtében újraindult a magyar belföldi turizmus, amely rengeteg magyar családi vállalkozásnak, és körülbelül 400 000 embernek ad munkahelyet hazánkban.
A vezérigazgató-helyettes szerint döntő többségben péntektől kezdve várják országos viszonylatban a vendégeket a különböző szálláshelyek, vendéglátóegységek és fürdők, melyeknél egyelőre rendkívül pozitív tapasztalatokat figyeltek meg, ugyanis a vendégek és a szolgáltatók is egyaránt betartják a járvány idejére előírt szabályokat.
Könnyid arról is beszélt, egyre több mérés támasztja alá, hogy a magyarok az idei nyarukat elsősorban belföldi nyaralás formájában tervezik eltölteni, és a korlátozások mérsékelése óta egyre több foglalás érkezik a hazai turizmus különböző szereplőihez. A pünkösdi hosszúhétvégén hatalmas mennyiségű foglalás érkezett, körülbelül napi 2000-2500, jellemzően a nyár második felére.
Természetesen a Balaton és környéke a legkeresettebb üdülőhely a magyarok körében, viszont valamennyi élővízhez és egyéb népszerű turisztikai helyszínhez érkeznek nagyobb mértékű foglalások. Könnyid kiemeli, valamennyi szolgáltató a biztonságot helyezi a középpontba, és a felmérések azt mutatják, hogy a nyaralni vágyóknak is ez az elsődleges szempont a helyszín kiválasztásánál.
Kapcsolódó hír: