Sokkal ellenállóbb a kezelésekkel szemben a delta variáns, mint azt korábban feltételezték
Európában egyre több országban attól tartanak, hogy ősz elején a koronavírus delta variánsa veheti át az uralmat.
Habár hétvégére és hétfőre jelentősen csökkent az újonnan regisztrált covid-fertőzöttek száma Magyarországon, az egyelőre nem derült ki, hogy a koronavírusos páciensek hány százaléka kapta el az Indiából származó koronavírustörzset.
Az Infostart híportál riportjából megtudhattuk, olyan magas átoltottságú országokban, mint az Egyesült Királyság vagy Izrael, rohamosan kezdett el terjedni a delta mutáció, utóbbi államban szigorítani kényszerültek a szabályokon.
Az Egészségügyi Világszervezet szintén aggódik, elmondásuk szerint az embereknek továbbra is következetesen maszkot kell hordaniuk, kezet kell mosniuk, tartaniuk kell a fizikai távolságot, kerülniük kell a zsúfoltságot.
Rusvai Miklós víruskutató úgy gondolja, egyrészt nem árt az óvatosság, és kerülni kell a tömegrendezvényeket, másrészt meg van győződve róla, hogy nem a maszk, hanem a védőoltások jelentik a megoldást a pandémiára.
A sokkal fertőzőbb delta plusz variánsról Rusvai elmondta, bizonyos kezelésekkel szemben jóval ellenállóbb az eredeti törzsnél, ezért fontos lenne időben nyomon követni a terjedését. A víruskutató szerint a delta pluszt az Egyesült Királyságban, Lengyelországban és Spanyolországban is kimutatták már, de Magyarországon egyelőre nem azonosítottak ezzel fertőzött beteget.