Habár emberi léptékkel mérve a galaxis benépesítése és gyarmatosítása nehéz feladatnak tűnik, kutatók szerint korántsem kivitelezhetetlen vállalás.
Tudósok kiderítették, hogy a technológiai korlátok és a fizika törvényszerűségei miatt nagyjából egymilliárd évre lehet szüksége az idegen civilizációknak ahhoz, hogy gyarmatosítsák a teljes galaxist – adta hírül a Gizmodo magazin.
Habár ez emberi ésszel szinte felfoghatatlan hosszúságú időnek tűnik, a galaxis keletkezésének és létezésének csupán töredékének számít. Hogy miért is szeretnék benépesíteni a földönkívüliek a Tejútrendszert? Nos, ennek több oka is van.
Mint ahogyan azt már a Földön is megtapasztalhattuk, a felhasználható energiaforrások és nyersanyagok végesek, helyettesítésük pedig nem egy olcsó mulatság, ezért könnyen lehet, hogy más idegen lények szintúgy kifogyhattak belőlük, ezért új bolygók és csillagok után nézelődnek.
Nemcsak a nyersanyagoknak van felső limitjük, hanem az élhetőségnek is, hiszen már az emberiség is eljutott arra a pontra, hogy lényegében túl sok „egyed” jött a világra, így képtelenség eltartani mindenkit, nem véletlenül esik szóba egyre gyakrabban a Naprendszer égitestjeinek terraformálása.
NE HAGYD KI
Jason Wright, a Pennsylvaniai Állami Egyetem asztrofizikusa a magazin megkeresésére elmondta, villámgyorsan terjeszkedő civilizációk élhetnek a világűr különböző pontjain, ám mivel a fizika törvényeit ők sem tudják meghazudtolni, ezért még nem tudtunk találkozni velük, ez viszont változhat a jövőben.
„Lehetséges, hogy elértek egy olyan technológiai fejlettségi szintre, amikor már tudnak 100 ezer évre előre tervezni különféle űrhajókat, ugyanakkor ezekkel az egységekkel sem lehet kolonizálni egy teljes galaxist pillanatok alatt, ehhez évmilliók kellenek.”
A szakember kiemelte, hogy a spirálgalaxisokban valószínűleg kihasználhatják a csillagok mozgását is az idegenek, ami azt jelenti, hogy a galaxis formáját követve csavarszerű alakban a csoportosulás közepétől a vége felé népesíthetik be őket, bár ez még csak merész teória és feltételezés, hiszen erre utaló nyomokat természetesen nem találtak.