Semmi keresnivalója a piacon azoknak a vállalkozásoknak, amelyek nem tudnak tisztességes bért teremteni
A miniszterelnök a csütörtöki kormányinfón bejelentette, hogy a 200 ezer forintos minimálbért két lépésben tervezik bevezetni.
A hírek kapcsán az ATV televíziócsatorna Start című műsorában megkérdezték Pogátsa Zoltán közgazdászt, aki szerint a lépés tulajdonképpen kétkulcsos adót jelent, és az az érzése, hogy ez nem lesz állandó jellegű.
A szakember hozzátette, az a hivatkozás, hogy akkor tudnak ennek az adóvisszatérítési ígéretnek eleget tenni, ha a gazdasági növekedés nagy, azaz 5,5 százalékos lesz, az biztosan teljesülni fog, mivel ez egy nem olyan külső feltétel ami esetleg, hiszen annyira nagyot szakadt tavaly a válság idején a magyar gazdaság, hogy az elemzői konszenzus 7 százalék körül van.
Az értékkommunikálás lényegében arról szól, hogy nem azt mondják, hogy egyszeri, akár önkényesnek is hívható támogatást ad a kormány egy adott társadalmi csoportnak, hanem annyira jól védekezték, hogy most már hatalmasat nőtt a gazdaság, és megengedhetik a visszatérítést.
Pogátsa Zoltán a cégek emelt minimálbérrel kapcsolatos aggályaival kapcsolatban kifejtette, amelyik magyar vállalkozás nem képes azokat a béreket kitermelni, amiből tisztességesen meg lehet élni Magyarországon, annak nincs létjogosultsága.