Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Mészáros Lőrinc szerint számok bizonyítják, hogy nem egyeduralkodók

Mészáros Lőrinc, Magyarország leggazdagabb vállalkozója az Indexnek adott interjújában fejtette ki, hogy szerinte miért él negatív kép az emberek fejében a tulajdonában lévő cégbirodalomról.

...svg content...Orbán Viktor miniszterelnök (j) és Mészáros Lõrinc (Fidesz-KDNP) felcsúti polgármester a Búzakalász 66 Felcsút Kft. bányavölgyi mangalicatelepének avatásán a Fejér megyei Alcsútdobozon 2014. november 18-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Belföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A vitatott üzletember a hírportál kérdésére úgy fogalmazott, hogy Magyarországon vannak politikai erők, akik a multinacionális tőke érdekeinek érvényesítésében érdekeltek. Mint mondta, ennek megértéséhez vissza kell tekinteni a történelemben.

Mészáros felidézte, hogy a rendszerváltás idején a magyar építőipari vállalatok privatizálásra kerültek az akkori „régi elvtársak” révén, de nem tudtak sikeressé válni. A vállalkozó szerint ekkor folyamodott a Horn Gyula féle MSZP-SZDSZ kormány arra, hogy behívta a külföldi tőkét. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

A külföldi nagyvállalkozók kiépítettek Magyarországon egy jól működő infrastruktúrát, amelynek alapját magyar humánerőforrás képezte – mondta Mészáros. Kiemelte, hogy ez kifejezetten a „balliberális” kormányok idején volt, emlékei szerint ugyanis az első Orbán-kormány (1998-2002) már megpróbálta megmozgatni a magyar tőkét.

Mészáros szerint az első Orbán-kormány leváltása után „nagyon szomorú időszak” köszöntött be 2010-ig, ugyanis véleménye szerint a Medgyessy- és Gyurcsány-kormány „teljesen ledarálta” szinte a magyar építőipart, előnybe hozták a külföldi tőkét.

„Habár tanulságot is eredményezett a 2002 és 2010 közötti időszak, hiszen megtanultunk küzdeni és méltósággal viselni a kudarcokat, de akkor nem sok esélyünk volt, hiszen 100 éves múltú külföldi vállalatokkal kellett felvennünk a versenyt, és ez nem volt egyszerű”

vélekedett.

Ez mostanra pedig odajutott, hogy a Mészáros Csoportnak a tavalyi év során 1200 milliárd forintos árbevétele volt, melyből 280 milliárd forint volt az építőiparé: ezzel pedig Magyarország legnagyobb építőipari cége voltak.

Mint mondta, ezek alapján jól látható, hogy a csoporton belül az építőipar részesedése még a 25 százalékot sem éri el, melyet mind nyílt közbeszerzési eljárásokon nyertek, ami – állítása szerint – nem közpénzfelhasználásból származik.

„Ha megnézzük a hivatalos statisztikákat, láthatjuk, hogy tavaly kb. 4300 milliárd forint volt a teljes hazai építőiparban felhasznált forrás, vagyis a mi csoportunk részesedése ebből alig 7 százalékos. Erre még kis túlzással sem lehet azt mondani, hogy Mészáros mindent visz”