Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Egy fizikus szerint az információ az új halmazállapot

A jelenlegi trendek alapján a Földön található digitális információk bitjeinek száma több, mint ahány atom keletkezett a bolygón az elmúlt 350 év során.

...svg content...Unsplash
Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

Melvin Vopson, a Portsmouth Egyetem fizikusa szerint információs katasztrófa felé közeledik az emberiség, melynek következtében a Föld tömegének felét 2500-ra a digitális javak tehetik ki – adta hírül a ZME Science tudományos magazin.

Vopson elméleti síkon felállított hipotézisekkel magyarázza, mi állhat e mögött a jelenség mögött. Elsősorban Einstein relativitás-elmélete alapján a tömeghez energia társul, másodsorban Launder elméltéből kifolyólag az alapvető energiák szorosan kötődnek az információk feldolgozásához. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

A fizikus ezen elméletek kombinációja révén állította fel saját teóriáját, miszerint a digitális térben létező bitek rendelkeznek saját tömeggel, melyek külön halmazállapotnak minősíthetőek, mint például a folyadékok, szilárd anyagok, gázok és plazmák.

Habár Vopson úgy gondolja, ezek a formátumok főként digitális formában manifesztálódnak, biológiai szinten a DNS-ben ugyanúgy megtalálhatóak, ami pedig az élő szervezetek alapvető egysége, és mivel fizikai értelemben vett molekulákról beszélünk, ezért valójában súlyuk van.

Vopson a hírportálnak adott interjújában egészen addig ment, hogy elmagyarázta, elmélete szerint a galaxisokat és csillagközi teret malterként összetartó sötét anyag minden bizonnyal információkból tevődhet össze, és az egyre jobban fejlődő digitális infrastruktúra révén a jövőben a bolygónkon is kialakulhatnak ehhez hasonló nagy tömegű energiahalmazok.

A kutató kiemelte, elképzelhetőnek tartja, hogy a közeljövőben annyi digitális tartalmat állíthat elő az emberiség, hogy ezáltal túltelítődhet információval az éter, és nemcsak virtuálisan, hanem kézzel foghatóan túlcsordul a bolygó, ami Földünk összeomlásához vezethet.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.