Földönkívüli fegyverkísérletek martalékává válhat a Tejútrendszer
Mint ahogyan az emberek a Földön, úgy E.T. az univerzumban kísérletezhet különféle veszélyes fegyverekkel, ezek a tesztelések pedig akár kudarcba is fulladhatnak, halálba sodorva ezzel a teljes galaxist.
A Harvard Egyetem csillagászati karának egykori vezetője, Avi Loeb a Scientific American hasábjain megjelent publikációjában arról írt, hogy egy hatalmas, fejlett részecskegyorsító képes lehet arra, hogy óriási sötétenergia-robbanást idézzen elő, ezáltal szinte minden megsemmisülhet és eléghet a galaxisban.
Ha túl szeretnénk élni a fénysebességgel bekövetkező incidenst, akkor fel kell vennünk a kapcsolatot az idegen, értelmes civilizációkkal, és diplomáciai úton kell elsimítanunk a helyzetet.
„Egyetlen útja annak, hogy elkerüljük a kozmikus katasztrófa ezen típusát, hogy csillagközi szerződéseket kötünk meg, hasonlóan a nemzetközi atomcsendegyezményhez, amit 1963-ban írt alá a Szovjetunió, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok” – magyarázta Loeb.
Szerencsére nem egy égető problémáról beszélünk, hiszen jelenlegi tudomásunk szerint az emberiségen kívül nem létezik élet a Tejútrendszerben, intelligens civilizációkról pedig szintén semmit sem tudunk, ezért nem juthattak el olyan fejlettségi szintre sem, hogy a Loeb által említett szerkezeteket meg tudják építeni.
A szakember hozzátette, ahhoz, hogy az egész galaxis potenciális veszélyeknek legyen kitéve, elengedhetetlenül szükséges, hogy egy akkora részecskegyorsítót és atomreaktort építsenek meg, mint amekkora a Naprendszer, ez pedig korántsem egy egyszerű feladat, bár elméletben megvalósítható.
Loeb szerint azonban rossz hír, hogy a kozmikus katasztrófáról nem is értesülnénk, semmiféle figyelmeztetést sem kapnánk, még csak rá utaló jeleket sem észlelhetnénk, hiszen minden pillanatok alatt játszódna le, ezért a hipotézist életben kell tartani – egyetlen megoldás csupán az lenne, ha sikerülne kontaktust kialakítanunk földönkívüli létformákkal.