Újabb információk láttak napvilágot a Jemenben elhunyt magyar férfiről
A Koltai György után kutató emberi jogi szervezet elnöke, aki ismerte is őt, több információt is elárult a Jemenben egy börtönben a koronavírus következtében elhunyt magyar férfiről.
A héten mi is hírt adtunk róla, hogy Jemenben a lázadók fogságában elhunyt egy magyar férfi, Koltai György, aki a polgárháború közepette utazott ki Jemenbe, ahol letartóztatták.
A Blikknek most Tawfik al-Hamidi, egy jemeni politikai foglyok után kutató emberi jogi szervezet elnöke adott interjút, aki a Koltaival egy börtönben raboskodók vallomásai alapján próbálja összerakni a magyar férfi történetét. Ebben elmondta, Koltai nem először esett fogságba az országban,
2011-ben ugyanis, amikor a hangmérnökként dolgozó Koltai a felkelőknek rögzített dalokat, a húszik elfoglalták a fővárost, Szanaát. Megkérték őt, hogy dolgozzon az egyik TV-csatornájuknál, ő azonban visszautasította, ezután fogták el:
„A húszik abban az üzletben tartóztatták le Györgyöt, amelyikben dolgozott. A politikai rendőrség börtönébe vitték, ahol súlyos kínzásoknak vetették alá. Nagyon szomorúan, sok keserűséggel mesélt később erről, nehéz is volt visszaemlékeznie erre az időszakra.”
Később aztán visszatért Magyarországra, ám al-Hamidi szerint később mégis visszatért, mert tudomása szerint egyik volt rabtársa neki ígérte az egyik testvérét feleségül, őt akarta megkeresni.
Az aktivista szerint azonban, miután visszatért Adenbe, a várost uraló Déli Átmeneti Tanács tagjai elfogták, vélhetően azért, mert külföldi:
Koltai ismerőse a tanúvallomások alapján azt is elmondta, a magyar volt zenészt brutálisan megkínozták fogva tartói, azonban, hogy mit akartak tőle, arról csak találgatni lehet.