Egy remek kezdeményezés indul útjára Magyarországon: hozzátartozók üzeneteit olvassák fel súlyos betegeknek
Rövidesen útjára indul Magyarországon a KAPOCS program, melynek keretein belül lehetőséget teremtenek majd a súlyos betegek és hozzátartozóik közötti kapcsolattartásra, hiszen a pozitív megerősítés gyógyító hatással is bír.
Gui Angéla kommunikációs igazgató arra hívta fel a figyelmet, hogy rendkívül nehéz hosszú hetekre, akár hónapokra kórházba kerülni úgy, hogy nem tudjuk megfelelően tartani a kapcsolatot hozzátartozóinkkal, s nem tudjuk, mi történik velük, míg mi lábadozunk.
A KAPOCS kezdeményezés pedig épp ennek megoldására jött létre: sokan úgy érkeznek meg az egészségügyi ellátóhelyekre, hogy nem rendelkeznek mobiltelefonnal, laptoppal ennek okán pedig nem is tudják tartani a kapcsolatot családjukkal.
Habár a kórházak dolgozói, így az orvosok és az ápolók is törekednek arra, hogy minden nap felhívják a betegek rokonait, ez többnyire csak arra szolgál, hogy az otthoniak tudjanak a beteg állapotáról, a beteg azonban nem kap túl sok információt arról, hogy mi történik odahaza.
A helyzet megoldására a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet négy munkatársa vállalta, hogy minden nap odaülve a betegágyak mellé, tolmácsolják a hozzátartozók leveleit, vagy hangüzeneteit, amelyeket az intézet postai (1096 Budapest, Haller utca 29.) vagy elektronikus címére – [email protected] – postázhatnak. A program önkéntes segítői Gui Angéla kommunikációs igazgató mellett Majoros Edit aneszteziológus szakasszisztens, Simóka Nóra és Reitz Kinga pszichológus.
Azt is megosztották, hogy a látogatási tilalom ellenére, egyéni kérelem alapján ugyanúgy van lehetőség a súlyos állapotban lévő betegek látogatására, s ezt a jogot még soha senkitől nem tagadták meg korábban sem – írja az Infostart.