Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
363,23 Ft
Euró
389,34 Ft
Font
455,42 Ft
Bitcoin
57,398 $

Halálra van ítélve az érzelmi alapon működő mesterséges intelligencia

A Microsoft kutatója szerint felesleges foglalkozni a pszeudotudományokkal, mivel nemcsak hogy károsak lehetnek az emberiségre, de még csak nem is hasznosak.

Unsplash
Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az egyik legnagyobb kihívásnak az emberek érzelmének detektálása során az AI szempontjából a kulturális eltérések és az alapvető tulajdonságok megkülönböztetésének problematikája jelenti.

A The Atlantic magazinnak adott interjújában a Dél-Kalifornia Egyetem kutatója, és egyben a Microsoft mérnöke, Kate Crawford elmondta, bonyolult és történelmileg hibás megközelítéssel képtelenség az algoritmust megtanítani arra, hogy elkülönítse az emberi érzelmeket. Soron kívül Újabb megrázó részletek láttak napvilágot a komlói motorbalesetről

Kutatók már hosszú évtizedek óta próbálják az arcmozdulatokat összekötni a hangulatváltozásokkal és az érzelmi markerek azonosításával, Crawford azonban úgy gondolja, ez nem mindig működött tökéletesen.

Mivel maguk a kutatók sem tudnak párhuzamot vonni a két tényező között, ezért az algoritmusokon alapuló mesterséges intelligenciák számára sem lesz könnyű feladat az eltérések regisztrálása, így kudarc felé vezető útnak gondolja ezen technológiák jövőbeni fejlesztését és finomhangolását.

Crawford a 2001. szeptember 11-i terrortámadások apropóján bevezetett, bűnözőket és potenciális terroristákat kiszűrő védelmi rendszert hozta fel példaként, amelyre az amerikai kormány súlyos pénzeket, közel 900 millió dollárt költött, mégsem bizonyult működőképesnek az arcfelismerési program.

„Az érzelmeket rendkívül bonyolult meghatározni és felmérni, hiszen az évek során folyamatosan változott, és családonként, emberenként eltérőek lehetnek, amit az AI egyszerűen nem tud észlelni” – magyarázta a szakember.