Koronavírus: nincs bizonyíték arra, hogy a tanárok nagyobb valószínűséggel vesztenék életüket
Már a COVID-19 pandémia elején nyilvánvalóvá vált, mely demográfiákba tartozók a legkitettebbek a vírusnak: az idősek és a krónikus betegek.
Egyelőre például úgy tűnik, hogy számos helyen az ázsiai és fekete etnikai kisebbségek közé tartozók valamennyivel kitettebbek a többségi társadalom tagjainál. Egy másik tanulmány szerint a férfiak és a vesebetegek is valamennyivel nagyobb valószínűséggel betegednek meg, és súlyosabb lehet a betegség lefolyása is náluk.
A brit Nemzeti Statisztikai Hivatal (ONS) a foglalkozások tekintetében is készített egy részletes elemzést, ami egy fontos feltételezést, és ezzel együtt félelmet is megdöntött, ugyanis kiderült, nincs bizonyíték arra, hogy a tanárok nagyobb valószínűséggel kapják el a koronavírust, valamint arra sem, hogy nagyobb valószínűséggel veszítik életüket.
Az ONS az április 20 előtt összegyűjtött adatok alapján készített analízise során arra jutott, hogy a 100 000 „tanári és oktatási foglalkozást” választó férfiak közül 6.7% a halálozás aránya, míg a női tanárok esetén ugyanúgy 100 000 főre nézve mindössze 3.3%, ami az általános halálozási rátához képest – ami a férfiaknál 9.9, a nőknél 5.2 – számottevően alacsonyabb szám.
Abból kifolyólag, hogy általában a fertőzéstől számítva legalább három hét kell ahhoz, hogy valaki életét veszítse, ezek a számok a vesztegzár előtti adatokat tükrözik, amikor az iskolák még nyitva tartottak, ám így is fontos megállapítás ez, főleg a karantén enyhítésének tervezése szempontjából.
Közben Nagy-Britanniában ingyenes antitest-teszteket fognak biztosítani a lakosok számára: