Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Visszahozhatja korábbi tehetségét az FC Barcelona

Visszahozhatja korábbi tehetségét az FC Barcelona

Visszahozhatja korábbi tehetségét az FC Barcelona
Twitter/FC Barcelona

Spanyol sajtóértesülések szerint vizsgálja a lehetőségét az FC Barcelona, hogy visszahozzák a Camp Nou-ba korábbi tehetségüket, az RB Leipzig spanyol támadóját, Dani Olmót.

A katalánok már tavaly óta fontolgatják a lehetőségét, hogy a korábbi akadémistájukat valahogy visszacsábítsák a csapathoz. Dani Olmo először a Dinamo Zágrábban, majd az RB Leipzigban nyújtott teljesítményével hívta fel magára az európai nagy klubok, köztük korábbi klubja figyelmét.

A cikk a videó után folytatódik

A Sport.es értesülései szerint pedig Joan Laporta érkezése óta Olmo ismételten visszakerült a katalánok által leigazolni kívánt nevek listájára és komolyan fontolgatják, hogy megkísérlik a spanyol visszaszerzését.

A Barcelona mindenképpen szeretné megerősíteni a támadószekcióját, amelyre Dani Olmo lehet a megfelelő emberük, sokszínűsége miatt a lipcseiek is előszeretettel alkalmazzák akár tízes poszton vagy támadószélsőként.

A katalánok esetében a sajtó azonban nem gyakran beszél Olmo leigazolásáról, a támadószekcióba mostanság Sergio Agüero, Memphis Depay és Erling Haaland neve merült fel. A 22 éves játékos azonban remek alternatíva lehet a klub számára, amennyiben az említett három játékossal a személyes, vagy a klubjukkal az átigazolási feltételekben nem tudnak megegyezni.

Bár Agüero és Depay akár ingyen érkezhetne, a személyes feltételek még kérdésesek, az argentin esetében például arról tudni, hogy évi 12 millió eurós fizetést szeretne magának. Haalandról nem is beszélve, akiért a Dortmund eleve 150 millió euró körüli összeget kér, a norvég pedig évi 35 millió eurós fizetést szeretne magának.