Koronavírus-zárlat alatti alkoholizálás miatt szorulnak kórházi ellátásra az idősek
Egyre több idősebb ember került be a klinikák sürgősségi osztályára azután, hogy káros mennyiségű alkoholt fogyasztottak el a lezárások alatt.
Az NHS Digital adatai alapján tavaly április és december között az Egyesült Államokban összesen 773 523 alkohollal összefüggésbe hozható eset történt, melyek kórházi ellátásra szorultak, ami pedig ennél sokkal meglepőbb, hogy ebből 587 501 fő, vagyis a páciensek nagyjából háromnegyede az 50 év feletti korosztályhoz tartozott.
A Yahoo! hírportál tudósításából kiderült, hogy ugyanebben az időszakban a 60 és 80 év közötti korosztályból alkoholproblémákkal 300 ezren kerültek be a klinikákra, míg a 20 és 40 év közötti fiatalok esetében ugyanez az érték 100 ezer volt.
A vészjósló hírek azután érkeztek, hogy nemrég kiderült, a koronavírus-járvány megfékezése érdekében bevezetett lezárások alatt az alkoholfogyasztás mértéke az USA-ban megkétszereződött.
Az alkohollal kapcsolatban álló kórházi kezelések főként olyan esetekre értendőek, amikor valakinél túlzott alkoholfogyasztáshoz köthető betegségek alakultak ki, vagy éppen italozás közben balesetet szenvedtek, vagy magukban kárt tettek az érintettek.
Szeptemberben a brit Royal College of Psychiatrists (RCP) intézet figyelmeztetett, a zárlatoknak súlyos következményei lehetnek a mentális egészségre nézve, becsléseik alapján 2020 júniusában az Egyesült Királyságban több mint 8,4 millióan ittak legalább egy nap sokkal több alkoholt, mint amennyit a szervezetük tolerált volna.
A legutóbbi adatok alátámasztották az előrejelzéseket, szakértők ezért nem győzik hangsúlyozni, hogy inkább sok mozgással és aktív élettel vegyük elejét a feszültségnek és a zárlat közben felgyülemlett stressznek, ne pedig alkoholizálással, ami súlyos egészségügyi problémák tömkelegéhez vezethet.