Németország történetének legsúlyosabb gazdasági válságát élte meg a koronavírus-járvány alatt
A német állami szektor deficitje 2020-ban elérte a 189,2 milliárd eurót, ami az újraegyesítés utáni egyik legrosszabb adatnak számít.
A tavaly márciusban kitört koronavírus-pandémia több mint 77 ezer emberéletet követelt Németországban, és tönkretette a nyugat-európai nagyhatalom gazdaságát, amely régóta nem látott recessziót élt meg.
Az állami kiadások 12,1 százalékkal 1 700 milliárd euróra nőttek 2020-ban, miközben az adókból beáramló pénz mennyisége 3,5 százalékkal 1 500 milliárd euróra csökkent – írta a Reuters hírügynökség.
A statisztikai hivatal szerdai jelentése apropóján Németország pénzügyminisztere, Olaf Scholz bejelentette, hogy ha tehetik, minél hamarabb újra fognak nyitni, ezáltal kilábalhatnak a gazdasági krízis mélyéről.
Április végéig még nem várható változás, a koronavírus-járvány harmadik hulláma ugyanis továbbra is szedi az áldozatait, ezáltal a kisvállalkozásoknak, illetve a vendéglátó- és szórakozóhelyeknek zárva kell tartaniuk.
Mindezek ellenére az ipari szektor második felvirágzását éli, a dolgozók egyre több munkaórát töltenek el az üzemekben, köszönhetően annak, hogy az export pozitív rekordokat döntött meg.
Márciusra 2,9 millióról 2,7 millióra csökkent azoknak a német munkásoknak a száma, akik rövidített munkaidőben tevékenykedtek, és ha folytatódik a zárlat, akkor az értékek tovább csökkenhetnek.